19 december 1985 139 Bij de bestemniing woondoeleinden zonder nadere aanwijzing is de mogelijkheid open gelaten de woningen zowel vrijstaand als aaneen te bouwen. De bestemming woondoeleinden met de nadere aanwijzing (a) betekent dat de woningen aaneen gebouwd moeten worden. De bestemming woondoeleinden met de nadere aanwijzing (t) en (vn) is gelegd om het huidige voorstedelijke karakter van een gebieds- deel te handhaven danwel om een voorstedelijk karakter te ver- krijgen. Deze aanwijzingen betreffen woningen van het type twee- aaneen respektievelijk vrijstaande woningen. De bestemming woondoeleinden met de nadere aanwijzing (m) is gelegd ter plaatse van de flats aan de Glipper Oreef. Voor de voorgevelbreedte van de woningen is een maat van tenminste 5.00 m aangehouden. De diepte van de bouwstroken is bepaald aan de hand van de bestaande woningdiepte; deze bedraagt nergens minder dan 6.00 m. Waar bijgebouwen omwille van het straatbeeld niet toe- gestaan kunnen worden, is de bestemming tuin gelegdi Het betreft hier voornamelijk voortuinen en bij hoekwoningen t^vens een gedeelte van de zijtuin. Oe bestemming erf is gelegd op de gronden achter de woningen. Ter plaatse waar ruimte is voor zijwaartse uitbreiding zonder het straatbeeld te verstoren zijn die gronden als erf be- stemd. Als regel geldt dat op de aangrenzende gronden met de bestem- ming tuin nog voldoende ruimte aanwezig is voor opstelruimte voor tenminste twee auto's, in konkreto betekent dit dat de afstand tot de erfscheiding tenminste 10.00 m dient te bedragen. Voorts dient de afstand tot de voorgevel niet minder dan 4.00 m te bedragen. Binnen deze bestemming bestaat de mogelijkheid per woonhuis vrij- staande of aangebouwde bebouwing op te richten, waarvan de opper- vlakte ten hoogste 30% van het erf - met een maximum van 30 m2 - mag beslaan. Voor de eindwoningen geldt dat 40% van het erf be- bouwd mag worden met een maximum van 40 m2. Het terrein van de voormalige kleuterschool "Windekind" is over- eenkomstig het in procedure zijnde bouwplan bestemd tot "Woondoel- einden", "Tuin" en "Erf". Het terrein van het buurthuis "de Bliz- zard" is bestemd tot "openbare en bijzondere doeleinden". Op dit terrein is een wijzigingsbevoegdheid van toepassing. Na toepassing hiervan is ter plaatse woningbouw mogelijk. Hierbij wordt gedacht aan vrijstaande woningen of woningen van het type "twee onder ëén kap"Hierdoor kan worden bewerkstel1igd dat de doorzichten vanaf de Dr. Schaepmanlaan in zuidelijke richting gehandhaafd blijven. Het maximaal aantal te bouwen woningen bedraagt vier. De bestemming woondoeleinden en detailhandel is gelegd op de gronden waar op de begane grondverdieping een detailhandelsbedrijf is gevestigd, terwijl de bovenverdieping(en) als woonruimten in gebruik zijn. verkeer Alleen de Glipper Dreef heeft de bestemming "Verkeer" gekregen. Alle en ver overige wegen zijn bestemd tot "Verblijfsgebied" blijfsge Dat ook weggedeelten of we gen met een toegewezen funktie de laatst- gebied genoemde bestemming hebben gekregen, ligt in het feit dat het hier om relatief kleine weggedeelten gaat en dat het niet nodig is een straat twee verschi1lende bestemmingen te geven. Voorts bestaat er feitelijk geen verschil in inrichting. 4e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 53