V. Geluidhinder. Op 1 januari 1982 zijn de artikelen 74 t/m 87 van de Wet Geluidhinder (WGH) van kracht geworden. Dit betekent dat langs iedere weg met meer dan 2450 motorvoertuigen per etmaal (binnen 10 jaar te verwachten) een geluidzône aanwezig is. In of nabij het plangebied liggen twee van deze wegen, te weten: de Glipper Dreef en de Bennebroekerdijk. Oe breedte van de zône bedraagt ingevolge het bepaalde in artikel 74 van WGH 200 meter langs de Glipper Dreef (2-strooksweg in stedelijk gebied) en 250 meter langs de Bennebroekerdijk (2-strooksweg in buiten- stedelijk gebied). Binnen de zône van de Glipper Dreef wordt alleen op de hoek Troelstra- laan/Dr.Piersonstraat nieuwe woningen geprojekteerd. Deze woningen worden op een afstand van ongeveer 50 meter uit de as van de Glipper Dreef ge- bouwd en worden grotendeels van deze weg afgeschermd door bestaande woningen. Wanneer geen rekening gehouden zou worden met deze afscherming dan be- draagt de geluidsbelasting op de dichtst bij de Glipper Dreef gelegen gevel niet meer dan 52 dB(A). De zichthoek op de weg bedraagt hooguit 30° zodat de geluidreduktie door afscherming zeker meer dan 2 dB(A) be- draagt. De voorkeursgrenswaarde wordt dus niet overschreden. Binnen de zône van de Bennebroekerdijk kunnen alleen met behulp van de wijzigingsbevoegdheid woningen worden gebouwd op het terrein van de Blizzard". Op een afstand van 78 meter uit de as van de Bennebroekerdijk (dichterbij is niet mogelijk vanwege de bestemmingsgrens) bedraagt de geluidsbelasting 49 dB(A). Ook hier wordt de voorkeursgrenswaarde dus niet overschreden. Aangezien het in het overige deel van het gebied alleen gaat om bestaande situaties, is afdeling 3 van Hoofdstuk VI van de WGH van toepassing. Voor de bestaande bebouwing is ingevolge het bepaalde in artikel 88 WGH slechts een deel van de zône van belang, het zogenaamde "gebied van de zône De breedte daarvan bedraagt 100 meter langs de Glipper Dreef (2-strooksweg in stedelijk gebied) en 150 meter langs de Bennebroekerdijk (2-strooksweg in buitenstedelijk gebied). Vermoedelijk zullen vanaf medio 1986 die situaties moeten worden aangemeld waarbij de geluidsbelasting binnen het gebied van de zône meer bedraagt dan 55 dB(A)Een akoestisch onderzoek voor de geluidgevoelige bestemmingen is momenteel nog niet vereist. Een dergelijk onderzoek is echter al gehouden. Uit de nota Inventarisatie wegverkeerslawaaivan december 1982 blijkt dat de woningen aan de Glipper Dreefrekening houdende met een verkeersgroei van 20-30% en met een afname van de geluidproduktie van motorvoertuigen van 5 dB(A) ex artikel 103 WGH een gevelbelasting hebben van 56 t/m 60 dB(A). De woningen boven de winkels aan de Glipper Dreef hebben een belasting van 61 t/m 65 dB(A). Omtrent de eventueel t.a.v. genoemde woningen te nemen maatregelen zal overle plaatsvinden. Bovenstaande situaties zijn inmiddels in het kader van het IMP-Geluid aangeme - 41 - 4e afd. 19 december 1985 139

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 54