4e afd. 19 december 1905 139 3. In de toelichtlng is verwezen naar de Woonnota en naar de daarin gehanteerde prognose van de woningbehoefte tot 1985. Volgens deze prognose zullen tussen 1980 en 1985 t.b.v. de na- tuurlijke groei ongeveer 550 woningen moeten worden gebouwd. Waarschijnlijk zal tussen 1985 en 1990 de behoefte aan nieuwe wonin- gen in dezelfde orde van groott.e liggen. Tegenover deze behoefte staat echter de schaarste aan bouwgrond binnen de gemeentelijke grenzen. 4. Ilet woongebied is in de onmiddel 1 ijke nabijheid van de Glipper Dreef/ Prinsenlaan geprojekteerd. De ontsiuitingswegen van het woongebied sluiten op de bestaande wegenstruktuur aan. 5. De toekomstige bewoners zullen gebruik kunnen maken van het bestaande winkelapparaat aan de Glipper Dreef. Bovendien wordt in het streekplan een zekere interpretatievrijheid met betrekking tot de grenzen tussen de verschi1lende aanduidingen op de streekplankaart geboden. Daartoe wordt in het streekplan opgemerkt dat de hier bedoelde vrij- heid de mogei1jkheid opent met een zekere marge konkrete gevallen binnen de streekplanvisie te plaatsen. Daarbij moet de interpretatie- vrijheid worden geplaatst in het licht van een integrale benadering. Verder wordt opgemerkt dat de vrijheid van interpretatie niet onbe- perkt is maar gebonden is aan grenzen. Als algemeen geldend kriterium kan hier gelden welke betekenis en invloed een konkreet gevai heeft voor de in het streekplan neergelegde ontwikkeiing in hoofdlijnen. Voor het overige kan worden verwezen naar de reaktie van de Provin- ciale Planologische Dienst (zie blz. 47), waarin deze instantie stelt slechts enige moeite te hebben met de overschrijding van de streekpian- grens voor bebouwing ter plaatse van de bestaande volkstuinen in ver- band met de vraag wat er met de volkstuinders gaat gebeuren. Inmiddels is ten behoeve van de betreffende volkstuinders een vervan- gend terrein aangekocht. 11. Inspekteur van de Volksgezondheid voor de Hygiëne van het Milieu in de provincie Noord-lloi land. Bij brief d.d. 13 maart 1980 heeft deze instantie als volgt gereageerd: "Het ontwerp-bestemmingsplan "Glip I" geeft mij aanleiding tot het maken van opmerkingen voor wat betreft: 1. De hinderlijkheid van bestaande bedrijven voor de woningen in het plangebied. ln het plangebied zijn een aantal kleinschalige bedrijven gevestigd. Uit de tekening vait op te maken dat de aan de noordzijde van de Prinsenlaan gelegen bedrijven - te weten een varkenshouder met mest- opslag, een garagebedrijf annex transportonderneming en een parkeer- ruimte voor vrachtwagens - zijn wegbestemd. In de toelichting op het plan wordt onvoldoende duidelijkheid gegeven met betrekking tot het al dan niet handhaven van de genoemde bedrijven. De ekonomische uitvoerbaarheid van het plan is op dit punt van groot belang (art. 7 Besluit R0).

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 65