139 Indien deze bedrijven namelijk feitelijk ter plaatse worden gehand- haafd, bijvoorbeeld vanwege het gebrek aan financiële middelen, dan zal dit konsekwenties hebben voor de woonbestemming UW II. Uitgaande van de brochure "Veehouderij en Hinderwet" maart 1976 dient bij hand- having een afstand van tenminste 100 meter aangehouden te worden tot de varkenshouderij met mestopslag, een en ander in verband met de te verwachten stankhinder, overlast door vliegen en ander ongedierte enzovoort. Door deze ruimtelijke scheiding zullen het transportbedrijf en de parkeerruimte voor vrachtwagens als minder hinderlijk worden ervaren in de nieuwe woonbebouwing. Gezien de beperkte omvang van de bestemming UW II zal de genoemde afstand moeilijk realiseerbaar zijn, vandaar dat het werkelijk verplaatsen van deze bedrijven de enige oplossing lijkt. In de toelichting op het plan wordt tevens voorbijgegaan aan de hinder van de buiten het plangebied gelegen meelfabriek Höcker voor de woningen aan de Glipper Dreef. Een verdere toename van hinder mag naar mijn mening niet worden toegestaan; sanering eventueel do°r middel van verplaatsing van de meelfabriek dient te worden bevorderd. 2. De afvoer van huishoudelijk afvalwater van de nieuwe woonbebouwing. Zowel in de toelichting als in de voorschriften wordt voorbijgegaan aan de afvoer van het huishoudelijk afvalwater van de woninaen in de gebieden UW I en UW II. ad.l Ter plaatse van het betreffende agrarische bedrijf met een varkens- mesterij is een aanvraag voor de bouw van een huis ingediend. De bouwvergunning is inmiddels verleend. Realisering van het bouwplan zal de opheffing van het agrarische bedrijf betekenen. Het transportbedrijf blijft voorlopig ter plaatse gehandhaafd. Van hinder voor omwonenden is tot nu toe niet gebleken; bij de uitwerking van het UW II-gebied zal echter rekening worden ge- houden met mogelijke hinder van het bedrijf. In aansluiting hierop is de bestemmingsregeling m.b.t. het trans- portbedrijf gewijzigd. De gronden waarop het transportbedrijf is gevestigd, zijn als zodanig bestemd. Bovendien is in artikel 8 de bepaling opgenomen dat burgemeester en wethouders bevoegd zijn de betreffende bestemming te wijzigen in de bestemming woondoel- einden met dien verstande dat na bedrijfsbeëindiging c.q. bedrijfs- verplaatsing ter plaatse een twee- tot zestal woningen kunnen wor- den gebouwd. Voor de meelfabriek Höcker loopt momenteel een Hinderwetprocedure. Overigens dient te worden opgemerkt dat het bedrijf niet in het plangebied ligt. Nadere regelingen m.b.t. het grondgebruik zullen dan ook in het betreffende nog op te stellen bestemmingsplan worden getroffen. ad 2. Het is niet te doen gebruikelijk bij een bestemmingsplan een rioleringsplan bij te voegen. Opgemerkt wordt dat het hier gaat om (later) uit te werken woongebieden, waarvan de verkaveling thans - 53 - 1e afd. 19 december 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 66