139 "In het algemeen kan ik mij met de doelstel1ingen van het voorliggende plan wel verenigen, zeker waar het gaat om de regeling voor de reeds bestaande bebouwing c.a.; zo ook met uw voornemen binnen de bebouwings- grenzen van het onlangs vigerend geworden Streekplan voor het Amsterdam- Noordzeekanaal een groot aantal kleinere woningen te realiseren. Meer moeite heb ik met de overschrijding van de streekplangrens voor bebouwing ter plaatse van de bestaande volkstuinen, aangezien in de toelichting bij het plan niet duidelijk wordt gemaakt, wat er met de volkstuinders moet gebeuren, onder andere waar eventuele kompenserende mogelijkheden kunnen worden geschapen". Ten aanzien van de opmerking met betrekking tot de overschrijding van de streekplangrens kan worden verwezen naar het antwoord op de reaktie van de Inspekteur van de Ruimtelijke Ordening in de provincie Utrecht en Noord-Holland op blz. 42 en verder. Opgemerkt v/ordt dat het hier gaat om gronden die in verband met de geprojekteerde weg bezuiden Heemstede, van jaar tot jaar verhuurd zijn aan volkstuinders. Nu de reservering ten behoeve van de weg bezuiden Heemstede vervallen is, is mede gezien de volkshuisvestingsbelangen in Heemstede, gekozen voor bebouwing van het landschappelijk minder waar- devolle gedeelte van de gereserveerde strook. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de betreffende volkstuinders ter vervanging een terrein gelegen aan de Manpadslaan aan te bieden, welk terrein inmiddels door de gemeente is aangekocht. "Verder is niet duidelijk binnen welk tijdsbestek men zich de realisering van dit plan voorstelt, mede gezien de overige bouwmogelijkheden in de gemeente (onder andere Merlenhoven) en daarbuiten. Hier doet zich de behoefte voelen aan een beleids- of struktuurnota waarin het gemeente- bestuui zich, in samenwerking met de bevolking en zo mogelijk in regio- naal kader, realiseert wat de ontwikkelingstendenzen voor de nabije en verdere toekomst kunnen zijn en welke behoeften, ook ruimtelijk, daaruit voortvloeien (woningen, voorzieningen)Onder andere zou men zich moeten afvragen waaraan de woningbehoefte van de plaatselijk of regionaal ge- bondenen elders zou kunnen worden voldaan en welke voorzieningen beslist ter plaatse nog moeten kunnen worden ondergebracht. Te meer daar de grenzen van de bouwmogelijkheden zeer spoedig zullen worden bereikt". In de redaktie van het hoofdstuk Resultaten van het onderzoek ex artikel 7 B.R.O. wordt verwezen naar de onlangs door de raad goedgekeurde Woon- nota. De Woonnota gaat in op de woningbehoefte van- en de bouwkapaciteit in Heemste.e. In de door de gemeenteraad vastgestelde Woonnota is uitgegaan van de ra- ming gemaakt door de Centrale Direktie van de Volkshuisvesting. Hieruit is afgeleid dat tot 1985 ca. 550 woningen moeten worden gebouwd om aan de behoefte vanuit de natuurlijke groei te kunnen voldoen. Waarschijnlijk zal de behoefte aan nieuwe woningen tussen 1985 en 1990 ongeveer evenveel bedragen. Het in voorbereiding zijnde plan Merlenhoven voorziet in ca. 550 wo- ningen. Hiermee zou de behoefte slechts tot 1985 zijn gedekt. Het is - 55 - 4e afd. 19 december 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 68