139 Deze niogel ijkheid is geboden teneinde in de beoordeling of er sprake is van dringende redenen die beperkingen van het meest doelmatige gebruik rechtvaardigen, de belangen van belanghebbenden te kunnen betrekken. Aldus kunnen B W alvorens een beslissing te nemen, komen tot een even- wichtige afweging van de in het geding zijnde belangen. Ilet overleg heeft tensiotte tot de volgende aanpassingen van de voor- schriften geleid: - in artikel 1 zijn de begrippen bebouwingsgrens en bebouwingsvlak/ strook opgenomen; - artikel 6 is aangevuld met de volgende bepaling: f. burgemeester en wethouders delen de beslissing van Gedeputeerde Staten aan degenen die bezwaren hebben ingediend mede; - de vrijstel1ingsbevoegdheid genoemd in artikel 9 lid 3 sub d is over- gebracht naar lid 4; - artikel 9 lid 3 sub s is vervallen, benevens enkele ondergeschikte aanpassingen. 13. Direkteur van de Stichting Orgaan voor Overleg en Advies in de provincie Noord-Holland. Bij brief d.d. 22 januari 1980 heeft deze instantie als volgt gereageerd: In aritwoord op uw verzoek om beoordeling van het bovengenoemde ontwerp- bestemmingsplanons toegezonden bij schrijven d.d. 26 november 1979 (uw kenmerk5808/Ad), berichten wij u, dat het plan ons aanleiding geeft tot het maken van één opmerking. Inspraak 1. Wij achten het eén tekort van het ontwerp-bestemmingsplan, dat noch in de toelichting, noch in de voorschriften iets wordt vermeld over de wijze waarop de (belanghebbende) bevolking bij de voorbereiding eri de uitwerking van dit plan werd respektievelijk zal worden betrokken. Participatie van (belanghebbende) bevolking ntiddels een inspraak- of overlegprocedure bij de voorbereiding en uitwerking van het plan vorint een essentieel onderdeel van het planvormingsproces. De toelichting dierit zowel een beschrijving van de gevolgde inspraak- procedure als een weergave van de resultaten te bevatten. 2. Voorts zijn wij van mening, dat. juist met betrekking tot de bestem- mingen Woongebied I (UW I) en Woongebied II (UW II) waar het een uit- werking en realisering van een klein woongebied betreft, het betrek- ken van toekomstige bewoners bij die uitwerkirig goede mogel i jkheden biedt. In de voorschriften zouden artikel 24, lid 4 en artikel 25, lid 4, eriige regels moeten bevatten omtrent het betrekken van de (belanghebbende) bevolking bij de uitwerking van deze globale be- stenmiirigen. "et onderhavige bestemmingsplan betreft zowel een konsolidatie van de bestaande toestand met een begeleiding van de gewenste en verwachte ont- wikkelingen als een tweetal nieuwbouwbesternmingen. - 58 - 4e afd. 19 december 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 71