139 gingen in de foodsektor (Bakkerij v.d. Laar, Glipperweg 72 en Zelmo Zelfbediening, Glipper Dreef 113) en één van de vijf vestigingen in de sektor non-food (Wildschut Höcker, Glipper Dreef 105) zijn opgeheven. Zijn derhalve enerzijds de door u gehanteerde gegevens niet korrekt, anderzijds aclit de Kamer het onjuist de bestaande situatie in Heemstede voor wat betreft de winkelvoorzieningen zonder meer als norm te stellen voor de toekomstige situatie. In dit verband merken wij op dat dat het hanteren van de verhouding 32/68 food/non-food (blz. 15 van de toelich- tirig, 14e regel van onder) betekent, dat alle nevencentra in uw gemeente op één lijn worden gesteld en geen rekening houdt met het op ervaring gebaseerde gegeven dat naar gelang de voorziening kleiner is, de food- sektor relatief sterker vertegenwoordigd is (N.B. verhouding food/nood- food b.w.c. Glipper Dreef in 1977 43:57 Voorts hebben wij bij het ter plaatse ingestelde onderzoek gekonstateerd dat momenteel een drietal winkeleeriheden met bovenwoningen in aanbouw zijn, belendend aan de leegstaande winkel Glipper Dreef 105 (voorheen WiIdschut 8 llöcker). Deze eenheden zullen een gezamenlijke bedrijfs- vloeroppervlakte (b.v.o.) van 305 m2 hebben en een verkoopvloeroppervlak- te (v.v.o.) van 73 m2 elk. Voorzover wij hebben kunnen nagaan worden deze panden gebouwd door Fracon B.V. te Heemstede in opdracht van een beleg- gingsmaatschappij uit Roden. Volgens een woordvoerder van de bouwer hebben zich reeds gegadigden voor de panden gemeld uit de foodsektor en de non-foodsektor. Daartoe behoren ook een tweetal exploitanten van supermarkten. Ofschoon de Heemsteedse konsument tamelijk mobiel is en het kernwinkel- apparaat in uw gemeente ook op het gebied van de primaire levensbehoef- ten een ruim aanbod heeft, waaronder z.g. diskounters als de Kijkgrijp, is de Kamer van oordeel dat de eventuele vestiging van een bescheiden supermarkt aan de Glipper üreef met een b.v.o. van cirka 300 m2 de binding van de in de direkte omgeving woonachtige konsumenten aan het b.w.c. de Glipper Dreef kan versterken. Een verdere reservering van additionele winkeloppervlakte in het plangebied, zoals door u wordt voorgesteld in artikel 25, derde lid, onder c en d van de gebruiksvoor- schriften, is o.i. echter overbodig en houdt het gevaar van overbewin- keling in. Verder is de afstand van de door u geplande nieuwe woonge- bieden I en II t.ot, de wirikelvoorzieningen aan de Glipper Dreef niet zo groot dat in laatstgenoemd woongebied een eigen distributieve voorzie- ning noodzakelijk moet worden geacht. In feite zal na het gereedkomen van de thans nog in aanbouw zijnde winkeleenheden aan de Glipper Dreef de door u becijferde behoefte aan additionele winkelvloeroppervlakte reeds nagenoeg zijn benut. De Kamer adviseert u dan ook de daartoe getroffen voorzieningen in artikel 25 van de bij het oritwerp behorende voorschriften met betrekking tot be- stemmingen en gebruik (lid 1, sub b en lid 3, sub c, d en e, 4e en 5e regelte laten vervallen". Bovengenoemde konstateringen met betrekking tot mutaties in het wirikel- bestand aan de Glipper Dreef zijn juist. - 62 - 4e afd. 19 december 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 75