mSkrnÊm 139 Na heroverweging is de mogelijkheid aanbouwen t.b.v. woondoeleinden op de bestemming erf te plaatsen vervallen. Artikel 17 Lid 14. In dit lid wordt gesproken over "bestaande agrarische bedrijfs- gebouwen". Alsnog zal dienen te worden aangegeven wat hieronder dient te worden verstaan. Verwezen kan worden naar de omschrijving van het begrip bestaande bouwwerken in artikel 1 lid 4. Artikel 19, 20 en 23 De krachtens bovenvermelde artikelen toeges;ane bouwwerken, geen ge- bouwen zijnde, dienen alsnog aan een maximale hoogte te worden gebonden. De onderhavige bestemmingen betreffen openbare ruimtes. Bouwwerken, geen gebouwen zijnde, ten dienste van deze funkrie kunnen ter plaatse worden opgericht. Vanuit het oogpunt van de ruimtelijke order ng wordt, mede gelet op de funkties van de gronden, de noodzaak de betreffende bouwwerken aan een maximale hoogte maat te binden, niet ingezien. Artikel 24 en 25 Van de in deze artikelen genoemde gebouwen ('ient alsnog hetzij de dak- helling hetzij de maximum-nokhoogte te worde,- geregeld. Deze artikelen bevatten voorschriften voor uit te werken bestemminqen. Hierin kan volstaan worden met minder gedetai' eerde bepalingen dan in uitgewerkte bestemmingen. De hoogtematen zijn nader bepaald op maximale bluwhoogtes. Het inacht- neming hiervan zijn burgemeester en wethouders vrij, afhankelijk van de behoefte en de te realiseren woningtypen, dr, voorschrift nader uit te werken. Deze benadering doet voldoende recht aan de vooschriften van het Be- sluit Ruimtelijke Ordening. Artikei 30 Lid 1llet voorbehoud "behoudens onteigening o'treenkomstig de wet" dient ter vergroting van de rechtszekerheid vai betrokkenen te worden gevolgd door een termijn waarbinnen het. desbete "fende raadsbesluit dient te zijn vastgesteld op straffe van het vcr'allen van het voor- behoud. De betreffende klausule is bedoeld als "waarïhuwing" dat een bouwver- gunning voor herbouw niets afdoet aan de bevujgdheid van de gemeente tot onteigening. In verband met het restriktieve stelsel van *';ikel 48 Woningwet levert onteigening geen rechtsgrond tot weigering »i een vergunning (of vrij- stel1ing) 4e afd. 19 december 1985 - 69 - Jnf

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 82