2e afd. 19 december 1985 GROOT ONDERHOUD 33 WONINGEN VAN DE WONINGBOUWVERENIGING "DE HAEMSTEDE" 141 Heemstede, 10 december 1985. Aan de raad, In april 1984 heeft de woningbouwvereniging "De Haemstede" een meerjarenplan- ning voor hct onderhoud opgesteld van haar woningbestand. Hierover hebben wij U reeds geïnformeerd in ons voorstel ten aanzien van groot onderhoud van 63 woningen van deze woningbouwvereniging. Van dit woningbestand dateren 33 woningen uit de jaren 1954/56. Deze zijn op- genomen in 2 komplexen, te weten 14 woningen, gelegen aan de Ir. Lelylaan en dc CcuquiuGweg en 19 woningen, gelegen aan de Ir. Lolylaan. De uitvoering van het onderhavige plan was in voornoemd meerjsrenplan opgenomen voor de jaren 1985/ 19bG. Uit een technisch onderzoek is thans gebleken dat de ondorhoudstoestand van beide komploxen te wensen overlaat. Een groot onderhoudsplan wordt op korte ter- mijn wenselijk geacht. Het uit te voeren groot onderhoud bestaat voornamelijk uit het vernieuwen van draairamen, buitendeuren, goten en diverse grote onderhoudswerkzaamheden, als- mede schilderwerk. Op grond van de rijksregeling geldelijke steun voorzieningen aan komplexen woningen van toegelaten instellingen en gemeenten is het mogelijk hiervoor rijkssteun te verkrijgen. Voor nä-oorlogse woningen is de mogelijkheid aanwe- zig een bijdrage ineens te verkrijgen tot 1/3 van de kosten van investering. De staatssecretaris van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer is bij brief van 15 november 1985 akkoord gegaan met het onderhavige plan. De kosten van groot onderhoud zijn door hem aanvaard tot een bedrag van f 805.016,--. Het is te verwachten dat het rijk een bijdrage ineens zal toe- kennen van 1/3 of f 268.340,--. Het resterende gedeelte ad f 536.676,-- zal door de woningbouwvereniging gedekt worden door een beschikking over de alge- mene bedrijfsreserve van de vereniging. De omvang van deze reserve biedt hiertoe de mogelijkheid. Tevens is door de staatssecretaris een bedrag van f 32.201,-- toegekerid voor de kosten van verhuis- en herinrichtingskosten van de bewoners. Het plan ligt voor u op de gebruikelijke wijze ter inzage.

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 88