•5e a f d 19 december 1985 AANLEG TENNISBANEN OP LIGWEIDE ZWEMBAD "GROENENDAAL" 142 Heemstede, 3 december 1985. Aan de raad, De raad van beheer van de Sport Recreatie Heemstede BV heeft ons een plan voorgelegd voor de aanleg van tennisbanen op een deel van de ligweide van het zwembad "Groenendaal Aanleiding voor het opstellen van dit plan is het afnemende bezoek aan het bui- tenbad, waardoor de bijbehorende ligweide nog slechts voor een deel in gebruik is. De raad van beheer is van mening, dat de aanleg van genoemde tennisbanen zal leiden tot een nuttiger en meer rendabel gebruik van dit deel van het zwem- badterrein. Overigens zijn ook andere mogelijkheden onderzocht; de aanleg van tennisbanen zal naar verwachting echter de meest gunstige exploitatieresultaten opleveren. Door de raad van beheer wordt voorgesteld over te gaan tot de aanleg van z.g. kunstgrasbanen. Dit type baan vertoont speltechnisch gezien grote overeenkomsten met de tra- ditionele gravelbanen, maar heeft als groot voordeeldat het nauwelijks on- derhoud vraagt en in geringe mate weersgevoelig is. Hierdoor wordt een bespa- ring in de onderhoudskosten verkregen en kan de akkommodatie langer voor bespe- ling worden opengesteld. Aivorens te komen tot het indienen van het voorliggende plan is door de BV een onderzoek ingesteld naar de interesse voor de nieuwe banen. Hoewel dit onder- zoek zich slechts over een korte periode heeft kunnen uitstrekken is reeds een zodanige belangstel1ing gemeten, dat de raad van beheer het alieszins verant- woord acht tot aanleg van de banen over te gaan. Bij het opstellen van de ramingen van de te verwachten inkomsten heeft de raad van beheer voorlopig nog alleen rekening gehouden met een bezetting van de ba- nen op de z.g. aantrekkelijke speeltijden t.w. de woensdagmiddag-, de avond- en de weekenduren. De bij de voorinschrijving gemeten belangstelling is dermate groot gebleken, dat bij een keuze voor vier banen de aanvraag het aanbod overtreft en er bij een keuze voor zes banen nog een beperkt aantal uren moet worden ingevuld. Uitgaande van een tennisakkommodatie met zes banen worden de opbrengsten, bij de eerdergenoemde beperkte bezetting, geraamd op ca. 107.000,waarbij de -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 90