142 gehanteerde tarieven, naar rato, vergelijkbaar zijn met die, welke op het ten- nispark Groenendaal worden gehanteerd. De jaarlijkse exploitatieiasten voor een dergelijke akkommodatie worden, bij een investering van f 371.000, geraamd op ca. f 67.000, Hetgeen inhoudt, dat gerekend kan worden op een voordelig resultaat van ca. f 40.000,--. Hier- bij dient nog aangetekend te worden, dat naar verwachting ook een vrij groot deel van de overige speeltijden verhuurd zal worden. De opbrengsten hieruit zijn dan extra. Ter vergelijking: bij een akkommodatie met 4 banen bedragen de investering f 264.000,--, de jaarlijkse exploitatielasten f 50.000,-- en de geraamde opbren- gsten f 70.000,--, waardoor een voordelig exploitatieresultaat ontstaat van f 20.000, Op grond van bovenstaande heeft de raad van beheer besloten in principe te kie- zen voor de aanleg van een tennisakkommodatie met zes banen, alle voorzien van verlichting. Teneinde het risiko van een onderbezetting te voorkomen heeft de raad van be- heer het voorstel gedaan om eerst tot de aanleg van de banen vijf en zes over te gaan nadat alle avond- en weekenduren van de eerste vier banen zijn volge- boekt. De beslissing hierover wil men nemen in de vergadering van de raad van beheer van 31 januari a.s. Aangezien het streven erop gericht is om de banen voor aanvang van het tennis- seizoen 1986 (april 1986) gereed te hebben is de beschikbare voorbereidings- en uitvoeringstijd gering. Daarom heeft de raad van beheer ons verzocht nu medewerking te verlenen bij het verkrijgen van een krediet voor de aanleg van zes tennisbanen. Een procedure waarbij eerst een krediet beschikbaar wordt gesteld voor de aanleg van vier ba- nen met daarna eventueel een aanvulling voor de overige twee zal zoveel tijd vergen, dat gevreesd moet worden, dat de banen niet tijdig gereed zijn, met als gevolg een derving van inkomsten. De meerderheid van ons college kan zich verenigen met het voornemen van de raad van beheer. Twee leden zijn van mening, dat in eerste instantie gekozen dient te worden voor een tennisakkommodatie met vier banen. Wij stellen u derhalve voor het gevraagde krediet ad f 371.000,— voor de aan- leg van zes kunstgrastennisbanen beschikbaar te stellen. Dit laatste echter on- der de voorwaarde, dat niet eerder met de aanleg van de banen vijf en zes wordt begonnen dan nadat de raad van beheer heeft kunnen aantonen, dat hiervoor een konkrete invulling is. 5e afd. 19 december 1985

Raadsnotulen Heemstede | 1985 | | pagina 91