4e afd. 30 januari 1906 6 ad. ab en c. In de regeling voor 1905 is rekening gehouden niet orn prioriteitstel 1 ing naar aard van de voorzieningen. Ook vonr 1906 is het gcwenst deze priorit.eiten te stellen. Wij stellen u dan ook voor de volgende ver- fijningen aan te brengen in de regeling: in nagenoeg elke woning is een keuken aanwezig. Oe praktijk heeft uitgewezen dat subsidieaanvragen betreffende de kenkeninrichting voor- namelijk betrekking hadden op vervanging, zonder dat dit door de om- standigheden werd gerechtvaardigd. Naar onze mening kan bij deze geriefsverbeteringen volstaan worden met. een lager subsidiebedrag; - voorts stellen wij ons op het standpunt. dat een subsidiemogelijkheid v°or het aanbrengen van centrale verwarming niet. thuishoort in deze verordening; - tenslotte achten wij de in het tweede lid van art.ikel 16 opgenomen mogelijkheid om extra subsidie te verstrekken indien meerdere voorzie- ningen tegelijkertijd worden uitgevoerd, overbodig. Van de in de verordening op t.e nemen normbedragen zal voldoende stimulerende werking uitgaan. De gelden die met deze verfijningen bespaard kunnen worden, kunnen gebruikt worden voor de onder c. genoemde subsidiemogelijkheden. Ten aanzien van het budget in het algemeen merken wij op dat dit naar onze verwachting toereikend zal zijn om alle aanvragen te kunnen hono- reren. ttocht toch het. budget uitgeput raken, dan zal dit naar atte waar- schijnlijkheid aan het eind van het jaar zijn, zodat het voor betrokke- nen niet al te bezwaarlijk zat zijn om met het indienen van aanvragen te wachten tot het vclgende jaar. Om aan deze regeling voldoende bekendheid te kunnen geven, zat een informatiefolder opgesteld en beschikbaar worden gesteld. Voorts kan dit bereikt worden door publikatie van de strekking van het zogenaamde volumebesluit, hetgeen overigens verplichf is op grond van de verorde- ning. Heerjarenbeteid en beleid voort985 Bij de provincie leeft het besef dat het gewenst is ten aanzien van de partikuliere woningverbetering een zodanig beleid te kreëren dat:

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 31