6 4e afd. 30 januari 1906 6 van de Wet np de stads- en dnrpsvernieuwing gennemde sektnren van de samenlevingt.w. bewnners van himrwoningen, het bedrijfsleven en sociale en kulturele instel1ingen. Imrners voor deze sektoren worden geen geiden rechtstreeks beschikbaar gesteld, doch dienen separaat aanvragen ingediend te worden bij de provincie. Voor 1986 zijn geen aanvragen ingediend of in voorbereiding. Wel worden momenteel de mogelijkheden onderzocht om de loswal aan de Haven te verplaatsen. Wellicht kan voor een dergeiijke sanering, respek- tievelijk verplaatsing een bijdrage verkregen worden, doch dit zal vermoedelijk betrekking hebben op 1987. Aanvragen om een bijdrage ten laste van het. provinciaal fonds stads- en dorpsvernienwing zijn wel ingediend voor de herinricht.ing van deelge- bied A uit de Indische Wijk en vonr een deel van deelgebied f, en wel de Billitonstraat. Herinrichting van deze straat is gekoppeld aan het gereedkomen van het plan voor de bouw van 12 ééngezinswoningen. Met. deze aanvragen zijn subsidies gemoeid van respekt ievel i.jk f 312.600,-- en f 90.000,--. Resumerend stellen wij u het volgende voor: 1. in het volumebesluit voor 1986 een bedrag ad f 111.000,-- of zoveel meer of minder als donr gedeputeerde stat.en toegekend zal worden, beschikbaar te stellen voor het. verlenen van geldelijke steun in het belang van de stadsvernieuwing; 2. het onder 1. genoemde bedrag te bestemmen voor de verbet.ering van do°r eigenaren bewoonde wnningen (inklusief woonscbepen en woonhuis- monumenten) 3. de in artikel 16 van de subsidieverordening opgenomen bedragen te verbogenzoals voorgesleld, tenzij het door de provincie heschik- baar te stellen bedrag beduidend lager zal zijn dan f 111.000,--; 4. het bedrag dat resteert van het budget voor 1985, t.e gebruiken voor een verhoging van de uit te betaleri, c.g. uithetaalde bedragen over 1985, berekend overeenkomstig de voor 1986 geldende normen. ol 4î - 5 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 33