5e afd. 30 januari 1986 7 Artikel 22 1. Een lid van het algemeen bestuur verschaft de raad van zijn gemeente alle inlichtingende gemeenschappelijke regeling betreffende, die door de raad, of een of meer leden daarvan worden verlangd. 2. Een lid van het algemeen bestuur is verantwoording verschuldigd aan de raad van zijn gemeente voor het door hem in dat bestuur gevoerde beleid. 3. De raad die een vertegenwoordiger in het algemeen bestuur heeft benoemd, heeft de bevoegdheid dit door hem aangewezen lid te ontslaan indien dit lid het vertrouwen van die raad niet meer bezit. 4. De raden van de deelnemende gemeenten stellen ieder op eigen wijze regels be- treffende de informetieplicht, verantwoordingsplicht en ontslag met betrek- king tot hun vertegenwoordigers in het algemeen bestuur. EXTERIIE DESKUNDIGEN. Artikel 23 Het algemeen en het dagelijks bestuur zijn bevoegd zich in de vergaderingen te doen bijstaan door deskundigen. COMMISSIES VOOR ADVIES. Artikel 24 1. Het algemeen bestuur kan behoudens de in de wet genoemde conmiissie ook andere commissies van advies instellen ter advisering van het algemeen bestuur. Het regelt de bevoegdheden en de samenstel1ing. 2. Commissies van advies aan het dagelijks bestuur worden door het dage- lijks bestuur ingesteld. 3. De leden van commissies van advies die geen burgemeester, lid van de gemeen- teraad of lid van het personeel zijn kunnen een vergoeding voor het bijwonen van vergaderingen van de cominissie ontvangen. Het algemeen bestuur stelt de hoogte van de vergoeding, overeenkomstig het daarover in de gemeentewet bepaalde, vast. Het besluit van het algemeen be- stuur wordt zo spoedig mogelijk ter kennis gebracht van Gedeputeerde Staten en de raden. DIREKTIE. Artikel 25 1. Er is een direktie, bestaande uit een algemeen direkteur en één of meer mede-di rekteuren. 2. De direktie heeft de dagelijkse leiding over de werkverbanden, waarvan het beheer aan het Dagelijks Bestuur is overgedragen. 3. De direktie geeft leiding aan de centrale stafafdelingen. 4. De direkt.ie is voor- zijn leiding verantwoording verschuldigd aan het Daqe- 1ijks Bestuur. PERSONEEL Artikel 26 Het comptabele belieer is opgedragen aan de administrateur, die hiervoor rechtstreeks verantwoording verschuldigd is aan het Dagelijks Bestuur. -10-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 50