le afd. 30 januari 1986 REORGANISATIE CVA/IAM 8 Heemstede, 14 januari 1986. Aan de raad, De gemeente Heemstede maakt deel uit van de gemeenschappelijke regeling automatiseringscentrum C.V.A./I.A.M. De besturen van het centrum voor Automatisering Noord-Holland en het intergemeentelijk Automatiseringscentrum Midden-Nederland hebben zich beraden over de vraag of het voor gezamenlijke rekening exploiteren van het Automatiseringscentrum C.V.A./I.A.M. thans nog verantwoord is. De aanleiding hiertoe zijn de veranderende opvattingen en mogelijkheden bij de gemeenten ten aanzien van automatisering en de vraag hoe daarop moet worden ingespeeld. Een en ander is weergegeven in de voor u ter inzage gelegde 'Nota Toekomst- visie' van genoemde centra. Na behandeling van genoemde Nota door de besturen van beide centra, werd onder meer besloten om: - door een extern organisatiebureau een contra-expertise te laten uitvoeren op de hoofdlijnen van de 'Nota Toekomstvisie' - de aangesloten gemeenten te enquêteren, om duidelijkheid te verkrijgen over de vraag of voortzetting van de huidige gemeenschappelijke regeling nog wel zin heeft. Hierbij kon men de navolgende keuze doen, te weten: A-status: Gemeenten met een volwaardig 1idmaatschap; B-status: Gemeenten die van de diensten van het centrum gebruik blijven maken maar niet risicodragend willen zijn; C-status: Gemeenten die uit de huidige regeling treden en geen formele binding met een nieuw centrum aangaan. Mede gelet op de omvang van het huidige gebruik van de diensten van het C.V.A./ I.A.M. en de - op termijn - verwachte vermindering hiervan, hebben wij een voorlopige keuze gemaakt voor de C-status. De commissie financiën hebben wij hierover destijds geïnformeerd. Door de dagelijkse besturen van beide centra is het rapport van het externe organisatiebureau in de vergadering van 27 september 1985 besproken. In de voor u ter inzage gelegde stukken treft u bedoeld rapport aan. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 61