8 Mede op grond van de uitkomst van de enquête met betrekking tot de vraag hoe de gemeenten hun toekomstige status ten opzichte van het centrum zien (A,B of C-status)hebben de dageiijkse besturen van beide centra zich kunnen vinden in één van de belangrijkste uitgangspunten van de contra-expertise, te weten: het voortzetten van het centrum onder verantwoordelijkheid van de gemeenten Haarlem, Haarlemmermeer, Velsen en Zaanstad. De vier gemeenten hebben zich hierna in beginsel bereid verklaard als risico- dragende partners het beheer van het centrum over te nemen. Daarnaast is beraai slaagd over de methode van verdeling van de reorganisatiekosten over de aange- sloten gemeentenaismede over de juridische mogelijkheden om de voorgestane reorganisatie te kunnen effecturen. De stukken ten behoeve van de gezamenlijke vergadering van de Algemene besturer C.V.A./I.A.M. zijn besproken in de vergadering van ons college van 19 november 1985. Gelet op het financiëlevoordeel dat de gemeente heeft bij reorganisatie en gelet op het feit dat continuïteit van de dienstverlening is gewaarborgd, hebben wij gemeend in te moeten stemmen met de voorgestelde reorganisatie van het centrum. De commissie financiën hebben wij hierover nader ge'fnformeerd. In de op 29 november 1985 gehouden vergadering van de algemene besturen van he! C.V.A./I.A.M.heeft besluitvorming plaats gevonden over de volgende punten: a. de bereidverklaringen en voorwaarden van de 4 GGV-gemeenten om de exclusievf Tev verantwoordelijkheid voor het automatiseringscentrum op zich te nemen; b. de verdeling van de reorganisatiekosten over de uittredende gemeenten; c. aan de raden van de deelnemende gemeenten voor te stellen tot opheffing van de huidige gemeenschappelijke regeling over te gaan en de zeggenschap over het automatiseringscentrum over te dragen aan de vier risicodragende gemeen De voorwaarden waaronder de vier gemeenten bereid waren, de exclusieve verant- woordelijkheid voor het automatiseringscentrum op zich te nemen houden het volgende in: 1. het afgeven van afnamegaranties gedurende 4 jaar voor het salaris- en verbri kersadministratiesysteem; 2. het afgeven van afnamegaranties gedurende 2 jaar voor de systemen bevolking (onroerend-goed)belastingen; le afd. 30 januari 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 62