4e afd. 30 januari 1986 WIJZIGING VERORDENING WELSTANDSCOMMISSIE 9 Heemstede, 14 januari 1986. Aan de raad, In oktober 1982 heeft de fraktie van Progressief Heenistede de diskussienota "welstandsbeleid en -advies" uitgebracht. De fraktie doet daarin ondermeer de volgende aanbevelingen: 1. het komen tot een geobjektiveerd systeem van welstandsbeoordeling, geba- seerd op een marginale toetsing aan redelijke eisen van welstand van een bouwwerk op zichzelf en in relatie tot zijn omgeving; 2. het vastleggen van de administratieve procedure en het beperken van het vooroverleg. Op 25 november 1982 is de nota door uw raad om advies in handen gesteld van ons college, waarna wij de nota aan de Welstandscommissie hebben voorgelegd met het verzoek haar oordeel hierover kenbaar te maken. Deze commissie heeft haar oordeel kenbaar gemaakt bij brief van 4 april 1984. Vervolgens hebben meerdere behandelingen van de diskussienota door ons col- lege en door de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvestirig plaats gehad. Met betrekking tot bovengenoemde aanbevelingen merken wij onder aanbieding van een ontwerp-wijziging van de Verordening op de welstandscommissie het volgende op. ad. 1 De welstandscommissie stelt dat er, gelet op de openbaarheid van de vergade- ringen, het feit dat ontwerpers en opdrachtgevers de vergaderingen veelvul- dig bijwonen, dat de welstandsbeoordeling schriftelijk aan betrokkene wordt meegedeeld en dat de mogelijkheid bestaat tot het bespreken van beoordelin- gen met de secretaris, tot op heden geen onoverkome1ijke problemen zijn ge- rezen met de werkwijze. Bij haar brief heeft de commissie een checklist ge- voegd met beoordelingsaspekten voor bouwplannen. Wij hebben deze checklist in aangepaste en iets vereenvoudigde vorm verwerkt in een nieuwe redaktie van artikel 2 van de huidige verordening en een wij- ziging van artikel 1. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 65