9 Wij zouden het betreuren als dit soort vooroverleg wordt verboden. Evenmin bestaat er naar ons oordeel noodzaak tot vaststelling van een proce- dure voor het vooroverleg; de behandeling van plannen wordt door de wel- standscommissie niet nodeloos gerekt. Uit een oogpunt van tijd- en kostenbesparing bestaat er o.i. aanleiding de pubiikatieplicht van de vergaderingen en de daarbij behorende agenda van de welstandscommissie te laten vervallen. Wij zijn namelijk van mening dat de voor de raadscommissies geldende doel- stel1ingen - het betrekken van de burger bij het bestuur en het aan die bur- ger verschaffen van een stuk extra rechtsbescherming - niet opgaan voor het werk van de welstandscommissie. Van eerstgenoemde doelstelling is immers geen sprake als de commissie moet adviseren over de vraag of een bouwplan voldoet aan redelijke eisen van weistand. M.b.t. de rechtsbescherming merken wij op dat die in dit soort gevallen op twee kategorieën betrekking heeft, t.w. belanghebbenden en derden-belangheb- benden. Het lijkt ons doelmatiger de belanghebbenden persoonlijk van de be- handelingsdatum van hun plan op de hoogte te stellen. De rechtsbescherming van derden-belanghebbenden is voldoende verzekerd nu alle door ons college verleende bouwvergunningen gepubliceerd worden. De hieruit voortvloeiende wijzigingen zijn in de artikelen 7, 7a en 8 ver- werkt. Ten aanzien van de vergaderfrekwentie zijn wij na kennisneming van de door het gemeentelijk technisch bedrijf uitgebrachte notitie "Kostenaspekt Wel- standscommissie" van mening dat de huidige frekwentie van eenmaal per 14 dagen gehandhaafd dient te blijven, met dien verstande dat men een vergade- ring kan overslaan als er geen belangrijke plannen ter behandeling zijn. Het motief hiervoor is dat de service voor het publiek niet verminderd dient te worden. Voor minder belangrijke plannen geldt de hiervoor reeds genoemde delegatiemogelijkheid. De in de notitie bedoelde mogelijkheid van doorberekening van kosten (le- gesheffing) van welstandsbeoordelingen zal door de werkgroep heroverweging moeten worden bezien. De overige aanpassingen in de ontwerp-wijzigingsverordening spreken voor zich en behoeven o.1. geen nadere toelichting. -3- 4e afd. 30 januari 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 67