4e afd. 30 januari 1986 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEMMINGSPLANNEM 10 Heemstede, 21 januari 1986. Aan de raad, Bij uw besluit van 31 januari 1985, nr. 9 hebt u een voorbereidingsbe- sluit genomen voor de terreinen gelegen ten noorden van de Zandvoortse- laan en ten westen van de spoorlijn, voor het landgoed Berkenrode en voor het terrein van De Hartekamp. De termijn van de werking van-dit voorbereidingsbesluit eindigt op 31 ja- nuari a.s. Aangezien de invulling van het eerstgenoemde terrein nog steeds in voor- bereiding is, is het gewenst hiervoor een nieuw voorbereidingsbesluit te nemen. Een dergelijk besluit heeft immers beschermende werking, hetgeen betekent dat voorkomen kan worden dat komend jaar vergunningen moeten worden verleend, waardoor het terrein minder geschikt wordt voor de ver- wezenlijking van de daarvoor meest wenselijk geachte bestemmingen. De procedures voor de bouwplannen op het landgoed Berkenrode (bouwen be- drijfsruimte) en het terrein van De Hartekamp (uitbreiden woonpavi1joen) zijn nog niet afgerond, zodat ook hiervoor een nieuw besluit nodig is. Tevens delen wij u mede dat wij het voornemen hebben medewerking te ver- lenen aan de volgende van de betrokken bestemmingsplan afwijkende bouw- plannen: uitbreiden en verbouwen bedrijfspand Koediefslaan 1 en Binnen- weg 203/205, uitbreiden winkelpand Binnenweg 86 en het bouwen van vier woningen aan de Prinsessenhofomdat uit stedebouwkundig of ander oog- punt geen bezwaren bestaan tegen deze plannen. De bouwplannen liggen voor u bij de stukken ter inzage. Toepassing van genoemde wetsartikelen houdt in dat vrijstelling wordt verleend van de bij het vigerende bestemmingsplan behorende voorschrif- ten en dat een bouwvergunning wordt verleend nadat van gedeputeerde sta- ten de verklaring is ontvangen dat zij tegen het verlenen van de vrij- stelling en de vergunning geen bezwaar hebben. Een dergelijke verklaring kan worden afgegeven wanneer er een voorbe- reidingsbesluit van kracht is. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 73