4e afd. 24 april 1986 49 II. Bestaande situatie. algemeen Het plangebied kan worden aangemerkt als een woon/werkgebied. Langs de Heemsteedse Dreef en de Havenstraat zljn êëngezinswonin? gesitueerd. Tussen de Van den Eijndekade en het Wipperplein be- vinden zich o.a. een komplex van 30 HAT-appartementen en het bejaardenhuis "De Olijftak". Verspreid over het plangebled komen dienst- en bedrijfswoningen voor. Het terrein tussen de Havenstraat en de Zandvaart werd van oudshe gekenmerkt door een geleidelijke overgang van woon- naar werkgebi De bouw van een kantoorgebouw en de vestiging van een doe-het-zel zaak hebben hierin wijziging gebracht, met het gevolg dat de over gang minder vloeiend is. De haven kan door de grote open ruimte 1n de vrijwel gesloten bebouwing van de Heemsteedse Dreef gezien worden als een oriën- tatiepunt. Langs de Havenstraat is bij het herstel van de oude kademuur een promenade aangelegd, hetgeen betekent dat dit deel van de haven niet meer gebruikt kan worden voor bedrijfsdoeleinden. Langs de Kanaalweg en de Zandvaart bevinden zlch laad- en los- plaatsen voor zandschepen. Het terrein ten noorden van de Cruquiusweg kenmerkt zich door grot bedrijfsvestigingen. A-inrichtingen als bedoeld 1n de Wet Geluid- hinder zijn niet aanwezig. Op het terrein tussen de Van den Eijndekade en de Cruquiusweg be- vinden zich naast de genoemde woningen ook de gebouwen van het gemeentel1jk technisch bedrljf, het politiebureau en de brandweer kazerne. Belangrijk oriëntatiepunt 1s hier de cirka 35 meter hoge watertoren. In het plangebied liggen drie benzinestations; twee langs de Cruqi iusweg en één langs de Heemsteedse Dreef. De stations langs de Cruqulusweg beschikken over LPG. Voor het plangebied vigeren thans zeven verschillende planologisd plannen. Het oudste dateert van september 1924, de meest recente van maart 1977. verkeer In het op 25 maart 1982 door de raad vastgestelde verkeersstruk- tuurplan derde fase zijn de Cruquiusweg, de Heemsteedse Dreef en het Wipperplein aangewezen als "stadsstruktuurweg"; deze wegen vervullen derhalve een funktie voor het interne, lokale en door- gaande verkeer. De overige wegen in het plangebied hebben 1n het verkeersstruktuui plan geen funktie toegewezen gekregen. In de praktijk worden deze wegen gebruikt ten behoeve van de ontslulting van de daaraan gelegen kantoren, bedrijven of woningen. De verkeerssituatie op het kruispunt Heemsteedse Dreef/Havenstraat en op het gedeelte van de Heemsteedse Dreef tussen de Havenstraat en de Postlaan is verbeterd door de in 1984 uitgevoerde rekonstrul tie, waarbij o.a. het uit noordelijke richting komende verkeer naar de Havenstraat-oost en de Van den Eijndekade 1s gesplitst. 64

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 74