4e afd. haven verkeer bedrijven en kantoren 24 april 1986 49 Redenen voor een verplaatsing van de loswal zijn: de ongeschiktheid van de haven en het Heemsteedse Kanaal vooi grote zandschepen; de hinder die de bewoners van de woningen aan de Havenstraat ondervinden van het laden en lossen en de aan- en afrijdende vrachtauto's; de verkeerssituatie op de Havenstraat en op het kruispunt Heemsteedse Dreef/Havenstraat; het streven om de haven een meer rekreatieve funktie te gever Het vorenstaande houdt niet in dat de loswal direkt na het van kracht worden van dit plan dient te verdwijnen. Het overgangs- recht is ook op de loswal van toepassing. Voor een nadere toelichting wordt verwezen naar de beantwoor- ding van de PPC-reaktie in hoofdstuk VII. Het streven om de haven een meer rekreatieve funktle te geven, komt tot uitdrukking door het leggen van de bestemming "openbar doeleinden" op de hoek Havenstraat/Kanaalweg en door de in artikel 13 (water) opgenomen wijziglngsbevoegdheid. Burgemees- ter en wethouders kunnen het plan namelijk in die zin wijzlgen dat zij de bestemming van een gedeelte van de haven kunnen wijzigen in de bestemming "jachthaven". De bestemming "openbare doeleinden" maakt het mogelijk b1j de haven voorzieningen, zoals kleed- en/of toiletgebouwen, doucheruimten en een havenkantoor te maken. De gebruiksvoorschriften laten niet toe dat de haven wordt gebruikt als vaste ligplaats voor woonschepen. Alle wegen 1n het plangebied hebben de bestemming "verkeer" gekregen, omdat de verblljfs-, c.q. woonfunktie niet of in zeer beperkte mate aanwezlg 1s en omdat alle verkeersbewegingen gericht zijn op de bereikbaarheid van de langs de wegen gelegen percelen. Het plan voorziet in de mogelljkheid om de bedrijven ten noorde van de Cruquiusweg te ontsluiten via de Nijverheidsweg of de Van den Eijndekade in plaats van via de oprijlaan naar het College Hageveld. Gëlet op het feit dat het grondgebruik 1n het plangebied voor- namelijk bedrijfsmatig is, zijn binnen de bestemming "bedrijven bedrijven toelaatbaar die onder kategorie 1, 2 en 3 van de bij de voorschriften behorende Staat van Inrichtingen vallen. Bedrijven die onder kategorie 4 vallen kunnen met behulp van een vrijstelling worden toegelaten. De Inspekteur van de Volks- gezondheid voor de Hygiëne van het Milieu moet in dit geval om advies worden gevraagd. Is dit advies negatief, dan is voor het verlenen van vrijstel- ling ook een verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten vereist. Ter bescherming van het woonmilieu ten noorden van de Zandvaart en langs de Heemsteedse Dreef en de Havenstraat 1s 1n de voor- schriften bepaald dat een dergelijke vrijstelling niet wordt verleend indien het verzoek hierom betrekking heeft op het 68

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 78