4e afd. 29 mei 1986 69 De bebouwingsdichtheid ten zuiden van de Adriaan Pauwlaan is hoger dan die van de noordzijde. De woningen zijn hoofdzakelijk van het type twee onder één kap, afge- wisseld met wat vrijstaande woningen of korte blokken van drie of vier woningen. Dominant in het zuidelijke gedeelte is het kerkgebouw met pastorie op de hoek van de Koediefslaan en de Van Slingelandtlaan. In dit gebied ten zuiden van de Adriaan Pauwlaan is voorts nog een aantal bedrijven gevestigd, waarvan het garagebedrijf Van Lent het grootste ij Verder zijn er, behalve het uitvaartcentrum, nog enige kantoren die in voormalige woonhuizen zijn gevestigd (waaronder het makelaarskantoor op de hoek van de Adriaan Pauwlaan en het L.T.B.- kantoor aan de Herenweg). Voor wat betreft de voorzieningen kan worden vermeld, dat naast het reeds eerder genoemde kerkgebouw er nog twee scholen zijn gesitueerd. Voor levensmiddelen en andere dagelijkse benodigdheden is het plangebied aangewezen op het nabijgelegen winkelcentrum op de Binnenweg en de win- kels langs de Zandvoortselaan. 12 Bosch en Hoven De terreinen van de toenmalige buitenplaats Bosch en Hoven, met name het deel tussen de Crayenestersingel en de Caspar Fagellaan, verdienen in het kader van dit bestemmingsplan een bijzondere vermelding. Hoewel het gebied een restant van een,groter geheel is, presenteert het zich in ge- bruik en verschijningsnorm'als een sterke eenheid die geen aantasting duldt. Voorts vervult het gebied voor vogels in de directe omgeving de functie van broed- en nestelgebiedVoor de wijdere omgeving functioneert het ali overnachtingsplaats Op het niveau van de totale gemeente Heemstede, alsmede op regionaal ni- veau moet de waarde van Bosch en Hoven vooral gezien worden als restant van de keten van buitenplaatsen op de binnen-duinrand die mede de basis vormt voor het huidige Heemstede. Ook nu nog staat een groot deel van deze bui tenplaatsrestanten via lanejjj, en vaarten met elkaar in verbinding. In dit verband kan de reeks Bosch en Hoven, CrayenestervaartBlekersvaartKennemeroord, Kennemerduin en Overbosch genoemd worden. In het bijgevoegde inventarisatierapport is eer meer gedetai1leerde beschrijving gegeven van dit gebied. 1.3 Verkeer In het plangebied zijn twee categorieën wegen te onderscheiden: a. wegen met een overwegende erffunctie; b. wegen met een overwegende verkeersfunctie. De wegen van de eerste categorie worden voornamelijk gebruikt door be- woners en bezoekers van de aan deze wegen gelegen bebouwing. Deze wegen hebben in het op 25 maart 1982 vastgestelde Verkeersstructuurplan 3e fase dan ook de status van "woonstraat" gekregen. Het betreft de: - Casper Fagel1aan - Johan de Hittlaan - Anthonius Duycklaan - Paulus Buyslaan - Van S1ingelandtlaan - 70 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 112