102 - een gefaseerde aanpak van de uitvoering aangeven; - een indikatie inhouden van de kosten per restauratie, alsmede van de hoogte van het subsidie dat van het rijk wordt verwacht; - vôôr 1 september worden ingediend; daarna kan elk jaar een aanvuliing op het programma worden ingezonden, betrekking hebbend op het jaar dat aansluit op het programma; ook bestaat de mogeiijkheid van tussentijdse wijziging. Nadat het meerjarenprogramma is vastgesteld en ingezonden, doet het rijk elk jaar mededeling van het budget dat zal worden gereserveerd voor restau- raties binnen een gemeente. Bij de berekening van het te reserveren budget wordt rekening gehouden met aantal en aard van de in de gemeente aanwezige monumenten, alsmede met de uit de door de gemeenten ingediende meerjaren- programma's gebleken behoefte. Met betrekking tot de aanloop van het nieuwe systeem is in de overgangs- regeling van de RRM het volgende bepaaid. Ten laste van de jaren 1986, 1987, 1988 en 1989 kunnen geen subsidieverzoeken meer worden ingediend. De bud- getten voor die jaren zullen worden gebruikt voor het inlossen van oude en lopende verplichtingen, oude restauratieplannen (het z.g. stuwmeer) worden in deze overgangsperiode weggewerkt voorzover er gelden beschikbaar zijn. Het rijk zal voor de eerste maal voor het jaar 1991_ een gemeentelijk budget reserveren. Ten behoeve van het overgangsjaar 1990 heeft het rijk reeds per gemeente aan de hand van een objektieve verdeelsleutel een budget ge- reserveerd (op basis van aantalaard en herstelkosten van de in de gemeente aanwezige monumenten in relatie tot aantal enz. van alle monumen- ten in het hele land). Bij de toekenning van dit budget, dat voor Heemstede f 99.358,-- bedraagt, kon nog geen rekening worden gehouden met het krite- rium dat het rijk ook rekening houdt met de gebleken behoefte. In de overgangsregeling is bepaald dat vanaf 1986 subsidie-aanvragen kunnen worden ingediend ten laste van de reservering voor 1990; voor 1987 zal de regeling gelden dat voor in dat jaar uit te voeren restauraties een beroep kan worden gedaan op het voor 1991 toegewezen budget. 4e afd. 28 augustus 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 18