5e afd. 28 augustus 1986 110 Alle bij dit experiment betrokken instellingen detacheren hulpverie- ners bij het Informatiepunt Echtscheiding. Het Informatiepunt Echtscheiding vraagt in totaal aan de gewest-ge- meenten een bijdrage van f.95.800,— op jaarbasis. Tot dusver wordt de hulpverlening bij echtscheidingen uitgevoerd door de hierboven genoemde eerste- en tweedelijnsvoorzieningen én het Maatschappelijk Advies en Informatie Centrum. Het funktioneren van het Informatiepunt Echtscheidingen zou dan ook moeten leiden tot het overnemen van taken van die instellingen, en derhalve tot een vermindering van de kosten bij die organisaties Gesteld kan dan ook worden dat alle kosten van het Informatiepunt Echtscheiding geheel gedekt zouden moeten worden uit de huidige fi- nanciële middelen van de instellingen die betrokken zijn bij dit experimenteel projekt. Dit zou bereikt kunnen worden door herschikking van de finänciële middelen ôf door het maken van afspraken tussen en het bundelen van werkzaamheden van de eerste- en tweedelijnsvoorzieningen, zonder het in leven roepen van een nieuwe instelling. Uitbreiding van de subsidiëring op het terrein van de eerstelijnszorg d.m.v. subsidieverlening aan het Informatiepunt Echtscheiding is o.i. niet gewenst. Wij stellen u voor het subsidieverzoek af te wijzen. 5. Stichting Positief Leven. De Stichting Positief Leven zet zich in voor mensen met problemen op allerlei gebied, w.o. alle lichamelijke en psychische klachten, ande- re levensonregelmatighedenangsten, stress, etc.. De stichting tracht haar doel te bereiken door het verlenen van adviezen en therapieën, m.n. op het gebied van de zogenaamde alternatieve geneeswijzen. De begroting 1986 van de stichting sluit met een tekort van f.13.850,--, waarin een subsidie wordt gevraagd. De stichting werkt met vrijwilligers die aktief zijn op het gebied van de alternatieve hulpverlening. De kliënten geven vrijblijvend donaties voor de hulp die zij ontvangen, maar worden verzocht zich ongeveer aan de richtprijzen te houden.De medewerkers maken, na aftrek van kosten, de ontvangen gelden over aan de stichting, maar zij zijn vrij om zelf een deel te houden. Rekening houdend met bovengenoemde uitgangspunten sluit de begroting - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 58