GEWIJZIGD EXEMPLAAR 28 augustus 1986 TAAKOVERDRACHT INSTELLING VESTIGINGSCOMMISSIE HUISARTSEN Heemstede, 5 augustus 1986. Aan de raad, Per 1 februari jl. is in werking getreden het Besluit vestiging en prak- tijkomvang huisartsen. Dit besluit is een uitwerking van artikel 55 van de Wet voorzieningen gezondheidszorg en geeft aan ons college de bevoegd- heid vergunningen af te geven voor de vestiging van huisartsen. Alvorens een vestigingsvergunning te kunnen verlenen, dienen wij advies te vragen aan een z.g. vestigingscommissie, in te stellen op grond van het bepaalde in artikel 56 van genoemde wet. In deze commissie dienen vertegen- woordigers zitting te hebben van de beroepsgroep, aanverwante beroepen, gebruikers(organisaties) en verzekeringsinstel1ingen. Reeds in 1984 hebben de gemeenten in het gewest Zuid-Kennemerland gekozen voor de instelling van een intergemeentelijke vestigingscommssie. Deze keuze laat onverlet dat de comnissie zal funktioneren ten behoeve van de afzonderlijke colleges van burgemeester en wethouders. Wij achten het gewenst, dat de taak tot instelling van de intergemeente- lijke vestigingscommissie wordt overgedragen aan het dagelijks bestuur van het gewest Zuid-Kennemerland. Deze overdracht werkt vereenvoudigend en verhelderend voor degenen die met deze commissie te maken krijgen. Voorts vormt dit een sluitende juridische regeling. Wel menen wij, dat aan deze taakoverdracht een drietal voorwaarden ver- bonden da'ent te worden. Deze voorwaarden hebben betrekking op het volgen- de: In het koncept van de verordening, welke door het dagelijks bestuur van het gewest ter instelling van de vestigingscommissie zal moeten worden vastgesteld, staat vermeld, dat de voorzitter van de vestigingscommissie zal worden benoemd door het dagelijks bestuur op voordracht van het KOGIM (de Vereniging Kennemer Overleg Gezondheidszorg Intra-Murale Instituten -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 7