99 te Haarlem). Wij zijn van mening, dat de neutraliteit en de onafhanke- üjkheid van de voorzitter van de vestigingscormissie beter gewaarborgd worden indien deze wordt benoemd op voordracht van het Bestuur Overleq WVG (BOW). In de koncePt-verordening is gekozen voor een vaste bezetting van de com- missie van acht leden, waarvan vier huisartsen. Alleen in het geval er sprake is van een zich rondom een huisartsenpraktijkéén samenwerkings- verband van huisartsen danwel ëén gezondheidscentrum gegroepeerde gebrui- kersorganisatie kan een vertegenwoordiger van deze groepering op ad hoc- basis worden toegevoegd. Wij zijn in meerderheid van mening, dat de vertegenwoordiging van de huis- artsen moet zijn samengesteld uit drie vaste leden en éën lid op ad hoc- basis (met stemrecht). Laatstbedoelde huisarts zou gevestigd moeten zijn in de gemeente waarvoor een vestigingsvergunning gevraagd wordt. Op deze wijze wordt altijd een plaatselijke inbreng in de vestigingscommissie gegarandeerd, hetgeen zowel ten voordele van huisartsen als gemeentebestuur kan werken. In de koncept-verordening wordt aan de in het vorige punt genoemde verte- genwoordiger op ad hoc-basis van een gebruikersorganisatie stemrecht toege- kend. Wij zijn van mening, dat qua stemrecht evenwicht dient te bestaan tus- sen de vertegenwoordiging van de huisartsen en de vertegenwoordiging van de overige personen, instellingen en organisaties. Aan het genoemde lid zou dan ook geen stemrecht toegekend dienen te worden. De koncePt-verordening zou met inachtneming van de drie genoemde punten aange- past moeten worden. Omtrent de overdracht van deze aan ons college toekomende bevoegdheid dient îngevolge artikel 33 van de gemeenschappelijke regeling gewest Zuid- Kennemerland uw raad tevoren gehoord te worden. Wij stellen u dan ook voor met ons voornemen tot taakoverdracht, onder de aange- duide voorwaarden in te stemmen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretarisDe burgemeester A. Buiter, l.s. O.R. van den Bosch. 4e afd" 28 augustus 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 8