2e afd. 25 september 1986 ORGANISATIE-OPZET VAN HET AMBTELIJK APPARAAT 114 Heemstede, 19 augustus 1986. Aan de raad, In uw vergadering van 29 november 1985 onder nummer 134, stelde u een krediet beschi kbaar^ voor een onderzoek naar het functioneren van het ge- meentelijk apparaat. Dit onderzoek heeft geresulteerd in het uitbrengen van het rapport "On- derzoek naar de structuur en het functioneren van de gemeentelijke orga- nisatie van Heemstede" door het organisatie-adviesbureau Bakkenist, Spits en Co. Nadat wij op 26 maart 1986 ingestemd hadden met het rapport als uitgangs- punt voor een nieuwe organisatie-opzet is aan de beide medezeggenschaps- commissies verzocht advies te geven. Tevens is aan iedere medewerker(ster) de mogelijkheid geboden om via de medezeggenschapscommissie of recht- streeks commentaar op het rapport te leveren. In totaal zijn 14 inspraakreacties ontvangen. In de nota "Organisatie-opzet van het ambtelijk apparaat" wordt hierop - mede aan de hand van een advies van een stuurgroep - ingegaan. Tevens worden 7 voorstellen gedaan tot wijziging en aanpassing van de oorspron- kelijke opzet. Naar aanleiding van de inspraakreacties is ter verduidelijking een afzon- derlijk hoofdstuk "uitwerkingsaspecten" opgenomen. In de vergadering van de commissie voor georganiserd overleg op 3 septem- ber j.l. heeft de werknemersafvaardiging het standpunt ingenomen dat de noodzaak om te komen tot een geheel nieuwe opzet niet afdoende is aange- toond. Afgeraden wordt de voorgestelde hoofdlijnenstructuur vast te stel- len, alvorens nogmaals na te gaan of dit de voorkeur verdient boven aan- passing van de huidige organisatiestructuur met één tak van dienst en één gemeentesecretarie. In hoofdstuk 7 van de nota Organisatie-opzet van het ambtelijk apparaat zijn wij hierop ingegaan, waarnaar wij kortheidshalve verwijzen. Om aan de wensen van de werknemersafvaardiging in de commissie voor Geor- ganiseerd Overleg met betrekking tot de plaats van "personeelszaken" in de nieuwe organisatie tegemoet te komen hebben wij het hoofdlijnenmodel - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 13