4e afd. 25 september 1986 TARIEVtN GYMNASTIEKLOKALEN BIJ BASISSCHOLEN EN TIJDELIJKE SUBSIDIEREGELING 112 Heemstede, 27 augustus 1986. Aan de raad, Met de inwerkingtreding van de Wet op het basisonderwijs is de vergoe- dingssystematiek van het rijk voor gymnastiekiokalen ingrijpend gewij- zigd I. Het uitgangspunt van het bekostigingsstelsel van het basisonderwijs is cht de vergoedingen van het rijk aan de gemeenten en de besturen van de bijzondere scholen kostendekkend geacht moeten worden. Voor de gymnastieklokalen maakt het rijk uitdrukkelijk een uitzondering hierop. De stichtingskosten van de gymnastieklokalen worden wel ge- heel vergoed, maar de expioitatiekosten (onder te verdelen in de vas- te kosten - de exploitatiekosten onafhankelijk van het gebruik - en de variabele kosten - exploitatiekosten afhankelijk van het gebruik - slechts gedeeltelijk. Het rijk vergoedt de variabele kosten naar rato van het aantal uren dat het basisonderwijs gebruik maakt vari de gymnastieklokalen. Deze normvergoeding per klokuur gebruik moet geacht worden kostendekkend te zijn. De rijksvergoeding van de vaste kosten is echter gebaseerd op een gebruik van de gymnastieklokalen door het onderwijs van 26 klokuren per week, terwi'ji ervan wordt uitgegaan dat deze vergoeding pas kosten- dekkend zou zijn als er 30, 35 of 40 klokuren (al naar gelang de zaal- grootte) zou worden vergoed. Het rijk is van mening dat het ontbreken- de kostenonderdeel moet worden opgebracht door de niet-onderwijsgebrui- kers II.Een tweede, met name voor het bijzonder onderwijs ingrijpende wijziging is het buiten beschouwing laten van de overschrijding van de exploita- tiekosten op d<e gemeentelijke gymnastieklokalen bij het vaststelien van een eventuele overschrijdingsuitkering aan het bijzonder onderwijs. Voorheen was deze overschrijding opgenomen in het bedrag per leerling. Via dat bedrag per leerling ontvingen de schoolbesturen in feite een uitkering van de gemeente voor het hanteren van de lage door de gemeen- te vastgestelde niet kostendekkende tarieven. De schoolbesturen zullen

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 1