'jtÊkJWi 4e afd. 25 september 1986 VASTSTELLING SUBSIDIEVERORDENING VOOR WOONCONSUMENTEN 118 Heemstede, 9 september 1986. Aan de raad, In het kader van het streven naar versterking van de positie van wooncon- sumenten in de volkshuisvesting, heeft de staatssecretaris van volkshuis- vesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer een nieuwe bijdrageregeling in het leven geroepen, die op 1 januari 1986 in werking is getreden. Met ingang van dezelfde datum is de Regeling geldelijke steun inspraak komen te vervallen; deze regeling had slechts betrekking op concrete in- spraakprojecten bij nieuw te bouwen woonruimten. Op grond van de nieuwe regeling kan subsidie verstrekt worden voor be- paalde projecten maar ook als tegemoetkoming in de kosten die verbonden zijn aan het hebben van een administratie b.v.van een woonconsumentenor- ganisatie, zogenaamde apparaatskosten. Om een indruk te krijgen van de gevallen waarin subsidie verstrekt kan worden, verwijzen wij u kortheids- halve naar het algemene deel van de toelichting op de bijgevoegde subsi- dieverordening. De rijksregeling voorziet in het toekennen van een budget aan elke gemeen- te, die zelf moet zorgdragen voor verdeling. Voor Heemstede bedraagt dit budget voor 1986 f.12.625,— De enige eis die gesteld wordt, is dat het geld (rechtstreeks) ten goede moet komen aan de woonconsumenten. Het ma- ken van een subsidieverordening is niet verplicht. Het hebben van een verdeelverordening achten wij evenwel zeer gewenst. Mede gelet op de omvang van het jaarlijkse budget en het streven om de hoeveelheid regelgeving zo beperkt en eenvoudig mogelijk te houden, is gekozen voor de bijgevoegde regeling. Deze is weliswaar gebaseerd op een model van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, doch enigszins ver- eenvoudigd. De enige ingrijpende wijziging heeft betrekking op het subsi- diëren van apparaatskosten van groepen woonconsumenten. De VNG biedt de- ze subsidiemogelijkheid alleen voor (georganiseerde) woonconsumentenorga- nisatiesEen dergelijk onderscheid lijkt ons niet gewenst. Bij een aan- vraag voor een bijdrage in de apparaatskosten van een groep woonconsumen- ten zal evenwel rekening gehouden worden met de wijze waarop en de mate - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 23