118 VASTSTELLING SUBSIDIEVERORDENING VOOR MOONSONSUMENTEN De raad van de gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d.9 september 1986; gelet op artikel 168 van de gemeentewet; BESLUIT A. vast te stellen de SUBSIDIEVERORDENING VOOR WOONCONSUMENTEN Artikel 1. In deze verordening wordt verstaan onder: woonconsumentenbewoners, waartoe in ieder geval behoren huurders en eigenaar-bewoners en woningzoekenden, waartoe in ieder geval behoren candidaat-huurders en candidaat-kopers woonconsumentenorganisatieeen rechtspersoonlijkheid bezittende orga- nisatîe, die blijkens de statuten, de structuur en de werkwijze, zonder winstoogmerkwerkzaam is op het terrein van de volkshuisvesting ten behoeve van woon- consumenten; hierna te noemen: organisatie; activiteiten: werkzaamheden die verricht worden door of in opdracht van woonconsumenten of woonconsumentenorganisaties die gericht zijn op het versterken van de positie van woonconsumenten in de volkshuisvesting of die gericht zijn op de realisering van een concreet project ten behoeve van woonconsumenten; apparaatskosten: kosten voor secretariële werkzaamhedende benodigde apparatuur en materialen, gemaakt ten behoeve van ak- tiviteiten; subsidie: de met toepassing van deze verordening verleende gel- delijke bijdrage van de gemeente aan woonconsumenten of aan een woonconsumentenorganisatie. Artikel 2. 1. De gemeenteraad neemt jaarlijks een besluit waarin een bedrag wordt vastgesteld voor de subsidiëring van woonconsumenten en organisa- ties 2. Het in het eerste lid bedoelde besluit wordt genomen binnen twee maanden nadat van rijkswege bekend is gemaakt welk bedrag in een jaar ter beschikking van de gemeente zal worden gesteld. Artikel 3. De gemeenteraad kan bepalen welk deel van het in artikel 2 genoemde bedrag bestemd is voor de subsidiëring van activiteiten en welk deel bestemd is voor de subsidiëring van apparaatskosten. Artikel 4. 1. Burgemeester en wethouders kunnen aan een groep woonconsumenten of een organisatie subsidie toekennen t.b.v.een of meerdere activiteiten - 3 - 4e afd. 25 september 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 25