118 VASTSTELLING SUBSIDIEVERORDENING VOOR WOONCONSUMENTEN ARTIKELSGEWIJZE TOELICHTING. Algemeen. Doel van de regeling. In de Nota woonconsument en volkshuisvesting heeft staatssecretaris Brokx uiteen gezet dat de positie van de woonconsumenten m de volks- huisvesting versterkt dient te worden. Hen moet een "herkenbare plaats geboden worden. Omdat op het lokale niveau vele essentiele keuzen ge- maakt worden op het terrein van de volkshuisvestingdient in het bij zonder aandacht geschonken te worden aan de positie van de op plaatse- lijk niveau opererende woonconsumenten-(organisaties)De in gang gezet- te decentralisatie op het terrein van de volkshuisvesting en de stadsver nieuwing vergroot het belang hiervan eens te meer. Om de positie van woonconsumenten te versterken is enerzijds regelgeving în voorbereiding zoals een wijziging van het Besluit Toegelaten Instellingen Volkshuis- vesting, waardoor huurders en woningzoekenden meer invloed zullen kunnen krijgen op het beleid van korporaties en gemeentelijke woningbedrijven, en is anderszijds in het kader van deze subsidieregeling een budget van f 8.000.000,-- op jaarbasis beschikbaar gesteld. Het is de bedoeling dat woonconsumenten-(organisaties) door de ontplooiing van aktiviteiten met behulp van de beschikbare middelen beter in staat zullen zijn om hun belangen te behartigen. Voorts dienen woonconsumenten-(organisaties) in de gelegenheid gesteld te kunnen worden om eigen initiatieven op het terrein van de volkshuisvesting te ontplooien. Relatie met de stads- en dorpsvernieuwing. In de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing (WSDV) wordt in artikel 41 ondermeer bepaald dat in het jaarlijks door de gemeenteraad te nemen volumebesluit voor de subsidiëring van natuurlijke en rechtspersonen op grond van de subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing, in elk ge- val aandacht besteed dient te worden aan de bewoners van huur- en eigen woningen, in het bijzonder ter versterking van de positie van woonconsu- menten. In het kader van de stadsvernieuwing is evenwel voor dit doel geen geld beschikbaar gesteld, aangezien het daarvoor beschikbare budget niet toe- reikend was. Gelet op het feit dat de onderhavige regeling niet alleen op stadsvernieuwing betrekking heeft, is gekozen voor een regeling die los staat van de Subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing. Dit neemt niet weg dat in het kader van dit beleidsterrein een beroep zal kunnen worden gedaan op de onderhaVige regeling. Subsidiabele aktiviteiten. Bij het subsidiëren van aktiviteiten van woonconsumenten bestaan er ver- schi1lende bestedingsmogelijkheden. Enkele hiervan zijn: 1. Scholing van lokale woonconsumenten-(organisaties)voor het houden van een eigen scholing op gemeentelijk niveau of voor het deelnemen aan scholingen, die door regionaal of landelijk werkzame organisaties worden georganiseerd zou geld beschikbaar gesteld kunnen worden. 4e afd. 25 september 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 29