4e a'd- 25 september 1986 112 zonder meer kostendekkende tarieven moeten gaan hanteren, tenzij de ge- meente een eventueel verschil bijpast. III.Met de invoering van het nieuwe bekostigingsstelsel is de vergoeding van de exploitatiekosten van gymnastieklokalen voorts onderverdeeld in een komponent "materiële instandhouding"en een komponent "andere voorzienin- gen"Het vergoedingsdeel ten behoeve van de materiële instandhouding wordt rechtstreeks door het rijk uitgekeerd aan de bevoegde gezagen. Het vergoedingsdeel "andere voorzieningen" wordt uitgekeerd aan de gemeente, die de te ontvangen gelden, 6ök voor het bijzonder onderwijs, moet reser- veren voor o.a. groot onderhoud, vervanging van meubilair etc. IV. De hoogte van de exploitatiekostenvergoeding van het rijk wordt in het nieuwe bekostigingsstelsel bepaald door de grootte en het bouwjaar van een gymnastieklokaal In het besturenoverleg is afgesproken dat gestreefd zal worden het derdenge- bruik zo gelijk mogelijk over de openbare en bijzondere gymnastieklokalen te verdelen, zodat alle gymnastieklokalen optimaal geëxploiteerd kunnen worden. Dit houdt in dat de tarieven van de lokalen van de openbare en bijzondere scholen gelijk dienen te zijn. Een verhoging van de tarieven tot een kosten- dekkend niveau lijkt ons niet haalbaar, omdat: - de huurprijs dan niet vooraf kan worden bepaald, aangezien vôör de aanvang van het seizoen niet bekend is hoeveel huurders het ontbrekende kostendeel van de vaste kosten moeten opbrengen en de sportverenigingen het hoge tarief wellicht niet kunnen opbrengen. Een tariefsverhoging en een afschaffing van de 50% korting voor clubjes en verenigingen lijkt ons echter, mede gelet op de tarieven die de omliggende gemeenten hanteren voor het verhuren van gymnastieklokalen, wel op zijn plaats. Eén en ander betekent dat aan de besturen van de bijzondere scholen een uit- kering moet plaats vinden ter kompensatie van het hanteren van de lage tarie- ven. Deze uitkering dient ten laste te komen van de subfunktie lichamelijke opvoeding en sport, omdat de lage tarieven strekken in het voordeel van de sportverenigingen. Om dezelfde reden dient ook een uitkering ten laste van genoemde funktie t.b.v.de openbare gymnastieklokalen te komen. Na vooroverleg met de beide schoolbesturen stellen wij u voor de derdenge- bruikers een tarief in rekening te brengen, dat gelijk is aan de normvergoe- ding van het rijk van de variabele kosten. - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 2