118 2. Deskundige ondersteuning van lokale woonconsumenten-(organiaties) bij veel projekten is het voor woonconsumenten wenselijk om een externe deskundige in te schakelen om bijvoorbeeld woningverbete- ringsplannen te kunnen beoordelen. 3. Het bevorderen van de invloed van vrouwen bij de belangenbehartiging van woonconsumenten. 4. Konkrete inspraakprojekten: daarbij kan gedacht worden aan de ont- wikkeling van nieuwbouw, verbouw- en woningverbeteringsprojekten in overleg met de (toekomstige) bewoners. Het is daarbij de bedoeling dat alleen de kosten, die door de bewoners worden gemaakt, voor bijvoorbeeld deskundige ondersteuning of voor informatiemateriaal dat door bewoners is samengesteld (zoals een bewonerskrant)voor subsi- die in aanmerking komen. Wanneer de gemeente of de woningcorporatie een inspraakavond organiseert dan zijn die kosten niet subsidiabel binnen deze regeling. 5. Brede adviesgroepen volkshuisvesting: de kosten die op initiatief van de vertegenwoordigers van de woonconsumenten ten behoeve van hun bijdrage in een dergelijke adviesgroep gemaakt worden, zoals bijvoor- beeld deskundige ondersteuning of schoüng, zouden gesubsidieerd kunnen worden. 6. Lokale organisaties van huurders, eigenaar-bewoners of woningzoeken- den: voor de aktiviteiten van deze organisaties kan geld beschikbaar esteld worden. Deze aktiviteiten kunnen zowel konkrete projekten scholing, informatie-materiaaldeskundige ondersteuning) als struk- turele uitgaven (secretariaatskosten, vergaderruimte, etc.) betreffen. 7. Haalbaarheidsonderzoeken door lokale woonconsumenten-(organisaties): door groepen bewoners of woningzoekenden worden regelmatig plannen ontwikkeld voor een concreet nieuw- of verbouwprojekt. Een onderzoek naar de technische en/of financiële haalbaarheid van een dergelijk plan is een voorwaarde voor de realisering. Een groep bewoners of woningzoekenden kan op basis van deze regeling de middelen geboden worden om een dergelijk onderzoek te laten doen. 8. Ontwikkeling van alternatieve plannen en woonvormen in het kader van de volkshuisvesting door lokale woonconsumenten-(organisatiesini- tiatieven om te komen tot nieuwe woonvormen, zoais groepshuisvesting voor jongeren of ouderen, en de ontwikkeling van nieuwe beheersvor- men, waarbij bewoners meer zeggenschap hebben over hun woning, komen eveneens voor subsidiëring op grond van deze regeling in aanmerking. 9. Een "woonwinkel" waar alle woonconsumenten ondersteuning kunnen krijgen. Rechtsbescherming. In de verordening is geen regeling opgenomen betreffende het indienen van bezwaar- en/of beroepschriften tegen beslissingen, of het achterwege blijven daarvan, op aanvragen om subsidie. Dit betekent dat de bepalingen van de Wet administratieve rechtspraak overheidsbeschikkingen van toe- passing zijn aangezien een besluit ten aanzien van een subsidieaanvraag een beschikking is in de zin van deze wet. Op grond van deze wet kan men een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders en beroep instellen op de afdéling recht- spraak van de Raad van State indien men zich ook niet kan verenigen met de beslissing die genomen is ten aanzien van dit bezwaarschrift. - 8 - 4e afd. 25 september 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 30