118 Artikel 1 Bewust is gekozen voor een ruime omschrijving van het begrip woon- consument"In het belang van het doel van de regeling is het met gewenst terzake stringente triteria op te nemen. Bij het toekennen van subsidies voor apparaatskosten wordt in de eerste plaats gedacht aan aanvragen van organisatiesaangezien een groep woonconsumenten niet al te snel zal overgaan tot het investeren in dure kantoorapparatuur. Het begrip apparaatskosten is beperkt gedefinieerd. Het îs niet de bedoeling enkel het voortbestaan van een organisatie te subsidieren. Bij dit begrip kan gedacht worden aan kantoorbenodigdheden en bureau- kosten. Huisvestingskosten van een organisatie vallen er niet onder. Artikel 3 De subsidiëring van concrete aktiviteiten heeft prioriteit, doch een subsidie voor zaken van meer structurele aard dient niet uitgesloten te worden. Tëneinde duidelijkheid te kunnen verschaffen omtrent de grootte van de bedragen die besteed kunnen worden aan beide soorten subsidies, biedt dit artikel de mogelijkheid het budget te splitsen. Artikel 4 eerste lid Zowel aan een woonconsumentenorganisatie als aan een groep woonconsumen- ten kan subsidie verstrekt worden. Het is niet de bedoeling dat de sub- sidie uitgekeerd wordt aan individuele woonconsumenten ten behoeve van slechts hun persoonlijk belang. Om deze reden moet er tenminste sprake zijn van een groep. Het begrip "groep" is niet nader gedefimeerd omdat in sommige gevallen een door enkele personen ingediende aanyraag ten behoeve van een waardevol experiment in de volkshuisvesting niet behoort te worden uitgesloten. vierde lid In sommige gevallen kunnen de kosten van een activiteit achteraf elders verhaald worden, zoals de kosten van een haalbaarheidsonderzoek naar de mogelijkheden om een woning te verbeteren; bij realisering hiervan worden deze kosten opgenomen in de stichtingskosten. In dergelijke ge valien dient de verkregen subsidie terugbetaald te worden. Artikel 6. vierde lid Teneinde de omvang van de groep te kunnen vaststellen, dient eike woon- consument die betrokken is bij het indienen van een aanvraag deze aan- vraag te ondertekenen. Voorts is dit gewenst met het oog op de verhaal- baarheid van ten onrechte verkregen subsidiegelden. Artikelen 7 en 8. Mede gelet op de omvang van het jaarlijks budget en het streven om de hoeveelheid regelgeving zo beperkt mogelijk te houden dan wel zo een- voudig mogelijk, is gekozen voor een systeem waarbij voorafgaand aan 4e afd. 25 september 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 31