afd. 25 september 1986 118 een uit te voeren projekt of een begrotingsjaar subsidie wordt toegekend en achteraf aan de hand van ondermeer ingediende decla- raties de juistheid van de aanvraag wordt gecontroleerd. Indien de kosten beduidend lager zijn uitgevallen, kan er een correctie plaatsyinden t.a.v. het subsidiebedrag (artikel 10). 50% van de subsidie kan als voorschot verstrekt worden. In de verordening zijn geen criteria opgenomen, die in acht genomen moeten worden. Het formuleren van dergelijke criteria is op dit moment nog niet goed mogelijk. Teneinde een mogelijke verstarrende werking hiervan te kunnen voorkomen, wordt hier dan ook mee gewacht totdat meer ervaring is opgedaan met de regeling. Bij het vaststellen van de hoogte van een subsidie zal in ieder ge- val rekening gehouden worden met de aard en omvang van de aktivitei- ten dan wel met de structuur, werkwijze, doelstelling en omvang van een woonconsumentenorganisatie of een groep consumenten. Voorts zal de hoogte van de subsidies afhangen van de omvang van het budget en het aantal ingediende aanvragen. Artikel 9. Op grond van dit artikel kan inzicht verkregen worden in de admini- stratie van een organisatie of een groep consumenten. Aangezien het niet in de bedoeling ligt om een vorm van toezicht te introduceren ten aanzien van de betreffende iristel 1 ingenzal van dit artikel slechts gebruik worden gemaakt indien er incidenteelbehoefte be- staat aan enige controle teneinde de juistheid van een declaratie of een begroting van inkomsten en uitgaven te kunnen vaststellen. Artikel 10. Dit artikel biedt enige mogelijkheden om op te kunnen treden indien sprake is of zou zijn van overtreding van voorschriften of het ver- strekken van onjuiste informatie dan wel het achterhouden van juiste gegevens. Voorts kan op grond van dit artikel een correctie plaats- vinden t.a.v. het subsidiebedrag indien dit, gelet op de werkelijk ge- maakte kosten ten opzichte van de ingediende begroting, noodzakelijk mocht zijn. Artikel 11. Dit artikel beoogt enige soepeiheid te kunnen betrachten bij de toe- passing van de verordening. Het biedt ondermeer de mogelijkheid om subsidieaanvragen in behandeling te kunnen nemen van organisaties of groepen die pas in de loop van een jaar tot stand komen en in datzelfde jaar nog aktiviteiten wensën te ontplooien. - 10 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 32