I 119 8.2 Oe hoogte van het In de bankgarantte gestelde bedrag zal worden vermlnderd tot f 500.000,--, zodra "Wonlr.gstich- tlng Heemstede" en "Stlchtlng Gereformeerde Bouwcorpora- tle voor Bejaarden" aan de exploitant opdracht zullen hebben gegeven voor de realisering van de voor deze stichtingen bedoelde woningen en de daarvoor benodtgde grond aan bedoelde stichtingen zal zijn overgedragen zulks ter beoordeltng van het College van B en W. 8.3 Het alsdan resterende gedeelte van de bankgarantie ad f 500.000,zal worden verminderd tot f 250.000, Indien en zodra, ten genoegen van de Gemeente, de eerste oplevering als bedoeld in arttkel 1.7 zal hebben plaats- gevonden 8.4 Het alsdan resterende gedeelte van de bankgarantie ad f 250.000,zal eerst komen te vervallen indien het College van B en W zal hebben vastgesteld dat de explot- tant geheel aan alle verplichtingen uit hoofde van deze overeenkomst zal hebben voldaan. Daarover dient de Gemeente zich uiterlijk twee maanden nadat de exploltant zal hebben medegedeeld geheel aan de verplichtingen te hebben voldaan, ult te spreken. Artikel 9: Beëindiqinq van de overeenkomst/wanprestatie 9.1 Deze overeenkomst eindigt op normaîe wijze wanneer de exploitant en de Gemeente hun uit deze overeenkomst voortvloeiende verpl ichtingen zijn nagekomen. 9.2 Indien de exploitant surséance van betaling dan wel zijn faiIIissement aanvraagt, failliet wordt verklaard, of één der partijen in gebreke blijft in de nakoming van één of meer van zijn uit deze overeenkomst of uit de wet voort- vloeiende verpl ichtingenwordt hij geacht weigerachtig of nalatig te zijn. Hij, die geacht wordt weigerachtig of nalatig te zijn, is gehouden om aan de wederpartij alle schade, door de laatste geleden of alsnog te lijden, te vergoeden, onver- minderd de gehoudenheid tot nakoming van verplichtingen welke tot het beëindigen van de overeenkomst bestaan of zullen ontstaan, tot welke beëindiginj de wederpartij zonder dat rechterlijke tussenkomst zal zijn vereist kan overgaan nadat de wederpartij, met inachtneming van een naar omstandigheden redelijke termijn, in gebreke is ge- steld, zulks onverminderd zijn recht ontbinding en scha- devergoeding dan wel nakoming en schadevergoedingal of niet op straffe van een dwangsom, te vorderen. - 11 4e afd. 25 september 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 45