119 In a11e geva11enwaarln de wederpartij een sommatie. in- gebrekeste)iing of ander exptoit doet uitbrengen of in geval van noodzakelijke procedures, is de welgerachttge of nalatige partij verplicht alle daarvoor gemaakte kosten, ook van rechtskundige bijstand, zowei in als bui- ten rechte aan de wederpartij te vergoeden. In geval de wederpartij op grond van wanprestatie van de weigerachtige of nalatige partij ter zake van zijn beta- 1ingsverpltchtingen genoodzaakt is de vorderlng ult han- den te geven, worden de kosten daarvan gefixeerd op 15% van het in te vorderen bedrag vermeerderd met de daarover verschuldigde omzetbelasting. Artikel 10: Onvoorziene omstandiqheden 10.1 Indien zich bij de uitvoering van deze overeenkomst pro- blemen voordoen dan wel sprake is van onvoorziene omstan- digheden zullen partijen met elkaar tn overleg treden, waarbij zij zullen trachten een oplosstng te vinden voor de gerezen problemen, rekening houdend met hun weder- zijdse belangen. 10.2 Indien het overleg als bedoeld in artikel 10.1 niet tot overeenstemming leidt, heeft de meest gerede partij het recht het niet bereiken van overeenstemming aan te merken als een geschi 1 Artikel I1GeschlI1en De beslissing inzake alle geschillen - van welke aard dan ook - waaronder begrepen de geschillen, die slechts door één der par- tijen als zodanig worden beschouwd, die naar aanleiding van deze overeenkomst of daaruit voortvloeiende verbintenissen tussen partijen mochten ontstaan, zal in eerste instantie worden opge- dragen aan de ter zake bevoegde rechter te Haarlem. Artikel 12: Strijd tussen bepalinqen van deze overeenkomst en de Expioitatieverordeninq 1971 Indien en voor zover bepalingen van deze overeenkomst strljden met bepalingen van de Exploitatieverordening 1971 zullen de be- palingen van deze overeenkomst prevaleren en zullen deze worden beschouwd als een nadere regeling zoals voorzien in artikel 13 van de Exploitatieverordening. HEEMSTEDE25 september 1986. De raad voornoemd, De secretajri^st De voorzitter, 4e afd. 25 september 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 46