4e afd. 25 september 1986 113 AANSCHAFFING LEER- EN HULPMIDDELEN T.B.V. DE VOORWEGSCHOOL Heemstede, 2 september 1986. Aan de raad, De direkteur van de Voorwegschool heeft gevraagd om twee extra kredieten voor de aanschaffing van: a. een nieuwe methode voor het verkeersonderwijs t.b.v. de groepen 1 t/m 8; b. leer- en hulpmiddelen t.b.v. de groepen 5 t/m 8. Ad a. De huidige verkeersmethode dateert uit 1971 en is dusdanig verouderd dat hierin aktuele verkeerssituaties niet meer voorkomen. Een uitbreiding van deze verkeersmethode vanwege de uitbreiding van het aantal leerlin- gen op de school is eveneens onmogelijk, aangezien de methode niet meer geleverd kan worden. Het schoolteam van de Voorwegschool heeft daarom samen met de SABD een keuze gemaakt voor een nieuwe methode. Verkeersonderwijs valt onder de bevordering sociale redzaamheid. Het hiervoor volgens de Londo-normen beschikbare bedrag (f 5.451,12) is echter niet toereikend voor de gevraagde methode (f 7.125, In overleg met de direkteur van de school is daarom besloten dat het deel van de aanvraag dat betrekking heeft op de eerste en de tweede groep komt te vervallen. Met het overblijvende deel van de aanvraag is een be- drag van f 5.110,-- gemoeid. De normale eisen aan het geven van onderwijs te stellen worden niet over- schreden. Ad b. In het verleden zijn er leer- en hulpmiddelen aangeschaft voor 30 leer- lingen per leerjaar. In aprii j.l. bieek dat het aantai leerlingen van groep 5 het nieuwe schooljaar meer dan 30 zou bedragen (nl. 35 leerlingen). -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 9