ur 4.1.1.4. Terugploegen. Terugploegen houdt in het kort in, dat de bespaarde uitkeringen, van- wege de inzet van langdurig werklozen, gebruikt worden voor de mede- financiering van met name bouwprojekten. Belangrijke voorwaarde is dat bij het projekt 70% van de werknemers "langdurig werkloos" is De projekten kunnen worden ingediend bij het ministerie. De minister- raad beslist terzake. 4.1.1.5. Het jeugdwerkgarantieplan. Dit plan werkt nog niet. Het is de bedoeling dat werkzoekenden van 16 tot 21 jaar die nä een half jaar nog geen werk gevonden hebben, een tijdelijke baan aan- geboden zullen krijgen. Tegelijkertijd vervait het eventuele recht op een (R.W.W.)-uitkering. De regering denkt de gemeentebesturen een centrale rol toe in de uitvoering van dit plan. Het ligt in de bedoe- ling dat gemeenten moeten zorgdragen voor de werkgarantieDe gemeente als werkgevers zullen bovendien een belangrijk aandeel in de opvang van jeugdige werklozen moeten krijgen. De V.N.G. is momenteel inten- sief betrokken bij de nadere rolbepaling van gemeenten in de uitwerking van het jeugdwerkgarantieplan. 4.1.2. Her-, blj- en omschollng. 4.1.2.1. Studiekostenregellng werkzoekenden (S.W.R.). üoel: Het verlenen van studiefaciliteiten aan personen die op grond van te geringe vakbekwaamheid niet op een voor hen passend niveau in het arbeidsproces kunnen worden ingepast c.q. gehandhaafd. Doeigroep: Bij het G.A.B. ingeschrevenen die zonder gerichte studie niet inpasbaar of te handhaven zljn in het arbeidsproces en die de financiële steun van de overheid naar het oordeel van de direkteur van het G.A.B. het hardste nodig hebben. De te volgen studie moet de inpassing in het arbeidsproces mogelijk maken. Zij moet dus gericht zijn op funkties of beroepen, waarin een reële plaatsingsmogelijkheid bestaat of zal gaan bestaan. Tegemoetkoming is alleen mogelijk indien er geen andere financieringsmogelijkheden voorhandeu zijn. 4.1.2.2. Regeling voor scholing in de centra voor (administratieve) vakopleiding voor volwassenen C(A) V.V.). Doel: Bevordering van de afstemming van vraag en aanbod op de arbeids- marktVoor dit doel staan faciliteiten voor scholing in de C.A.V.V. ter beschikkking van de direkteuren van G.A.B.'s. Kursisten op de centra worden geschoold voor een aantal beroepen in de metaal- en elektrotechnische industrie, de bouwnijverheid en de procesindustriealsmede voor een aantal beroepen in administra- tieve richtingen. Onder scholing wordt verstaan: om-, bij- en herscholing. Binnen de C.(A.)V.V. is ook gerichte scholing mogelijk. Deze is dan gericht op specifieke behoeften van bepaalde bedrijven. - 5 -

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 169