äJp WÊtmm 134 De druk op het personeel is in deze periode groot geweest, met name vanwege de irispraak, het gevoel van onzekerheid en deelname nan werk- groepen en/of stuurgroep. In de loop van dit jaar is een vervolg gegeven aan de eerder opge- zette praktika voor leidinggevenden. Deze keer is inet naine aandaclit besteed aan algemene aspekten van leidinggevenden, zoals oefening in en stimulering van samenwerking. Ten behoeve van het geven van een vervolg aan de praktika voor lei- dinggevenden is voor het jaar 1987 financiële ruimte in de gemeente- begroting gekreëerd. Ten behoeve van het besteden van extra aandacht aan vorming en opleiding voor groepen van medewerkers zal de rnad in de loop van 1987 een nota worden aangeboden. 1.4. nng Automati sering Sinds de raad in zijn vergadering van 28 oktober 198? zich verenigde met het eindrapport van de toenmalige werkgroep informatieverwerking en een krediet beschikbaar stelde voor aanschaf en huur van program- matuur eri apparatuur voor een verbeterde informatieverwerking, zijn vier leerzame jaren verstreken. In die tijd is een aantal belangrijke administraties geautomatiseerd met behulp van de Philips P7000 computer: Bevolking, Financiën, Sociale Zaken en Registratuur. Na een wat moeizame start is nu sprake van gewenning en een zekere geoefendheid. Ten behoeve vari een nieuw verbruikersadininistratiesysteem is eind 1985 het IBM systeem 36 aangeschaft. Hierbij wordt voor een deel gebruik gemaakt van automatische gegevensverwerking via het Centrum voor Auto- matisering Noord-llol land. Bij liet CVA zijn op dit nioment de Salaris- admiriistratie en liet Onroerendgoed-belastingsysteem ondergebracht. Ila afloop van de contractuele verpl ichtingen voortvloeiend uit de re- organisatie van het CVA, zal nader worden bezien of verwerking aldaar riog gewenst is. - 7 - iyi 2e afd. 28 november 1986

Raadsnotulen Heemstede | 1986 | | pagina 7