4 Heemstede, 6 januari 1987. Aan de raad, 1" 1975 heeft de gemeente langs het gedeelte van de César Francklaan ter hoogte van de Strawinskylaan over een lengte van 175 m een palissaden- wand laten plaatsen, bestaande uit ronde palen welke ongeveer 1 meter diep zijn ingegraven en onderling zijn verbonden met houten klampen. Tegen de wand is een aarden wal aangebracht. De gemeente heeft zich destijds verbonden de wand te onderhouden en zo nodig te vernieuwen. De Palen z1Jn thans geheel verrot en de grondwal doet de palissade over- hellen over aangrenzende tuinen. Vervanging is dan ook noodzakelijk. Met de eigenaren van de aangrenzende perceien heeft uitvoerig overleg plaats gevonden over die vervanging. Daarbij is de wens geuit om de wand met te vervangen door een soortgelijke, maar het plaatsen van een ge- luidscherm in overweging te nemen. Bij onderzoek bleek dat de kosten van een geluidscherm ter hoogte van 1.50 m (op het talud van 1 m hoogte) nau- welijks hoger zijn dan die van een nieuwe damwand. Bij voortgezet over- leg gaven de bewoners in grote meerderheid de voorkeur aan een dergelijk geluidscherm. De kosten worden volgens de voor u ter inzage gelegde stukken begroot op f 88.600, Het scherm kan het beste worden geplaatst op het hoogste deel van de grondwal, dat is cirka 1 m uit de palissade. De achterliggende strook ge- meentegrond kan aan de eigenaren van de betrokken percelen worden ver- huurd. Ter hoogte van de percelen Strawinskylaan 5 tot 15 zal het scherm niet verspringend worden geplaatst (zoals de palissade), maar rechtdoor worden getrokken. Met de eigenaren van de nrs. 5, 7, 13 en 15 vindt nog overleg plaats over verkoop of verhuur van de gemeentegrond welke achter het scherm komt te liggen. Onder verwijzing naar de voor u ter inzage gelegde stukken stellen wij u -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 25