7 Daarnaast zien wij mogelijkheden tot het uitbreiden van het aantai subsi- diemogelijkheden met een rubriek isolerende voorzieningenwaartoe gere- kend worden gevel-, dak-, glas-, en begane grondvloer-isolatie. Evenals in 1986 willen wij voor het maken of vervangen van keukeninrich- tingen een deelbudget van f 30.000,-- aanhouden. Eénzeifde maximumbedrag ware te hanteren voor .genoemde isolatievoorzieningen, zodat voor de ove- rige subsidiemogelijkheden in totaal nog f 93.000,-- resteert. Wij stellen ons voor na een jaar praktijkervaring met de inkomensafhan- kelijke toekenning van bijdragen te bezien in hoeverre bijstelling nood- zakelijk is. Het voor 1987 te nemen volumebesluit, als bedoeld in artikel 41 van de Wet op de stads- en dorpsvernieuwing, junkto artikei 2 van de subsidie- verordening kan geiijk zijn aan dat voor 1986, t.w. volledige toedeling van het beschikbare bedrag aan bewoners van eigen woningen. Voor de ove- rige in de wet genoemde sektoren van de samenieving (bewoners van huur- woningen, het bedrijfsleven en sociale en kulturele instel1ingen) worden immers geen geiden rechtstreeks beschikbaar gesteid, doch dienen sepa- raat aanvragen bij de provincie te worden ingediend. De subsidieverorde- ning kent overigens in artikel 7 de mogelijkheid tot doorbetaling van de middeien die op een dergelijke aanvraag zijn verkregen. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor over te gaan tot vaststel1ing van het volumebesluit 1987 met bijbehorende deelbudget- ten, alsmede van de 2e wijziging van de subsidieverordening. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -2- C. 4e afd. 29 januari 1987

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 36