ES 4e afd. 29 januari 1987 VANDALISMEBESTRIJDING Heemstede, 13 januari 1987. Aan de raad, In de "Beleidsintenties en afspraken betreffende de bestuursperiode sep- tember 1982 tot september 1986 tussen de frakties van de gemeenteraad" is onder Punt 18 opgenomen dat een multidisciplinaire werkgroep zou wor- den ingesteld in verband met een planmatige bestrijding van het vanda- lisme. De ingestelde werkgroep heeft in februari 1986 een rapport uit- gebracht; dit rapport ligt voor u ter inzage. Een kleine werkgroep onder voorzitterschap van de burgemeester heeft zich beraden over de aanpak van de vandalismebestrijding, daarbij uit- gaande van de aanbevelingen in het rapport. Deze werkgroep heeft geadviseerd voorshands te volstaan met enkele vrij eenvoudige voorzieningen aan de gebouwen van de openbare en de bijzon- dere basisscholen, de buurthuizen, de voormalige Nic. Beetsschool en de Openbare Bibliotheek. Gedacht wordt aan vervanging van de onderste delen van de p.v.c.-hemelwaterafvoeren door stalen buizen en vervanging van enig glas (op de meest bedreigde plaatsen) door kunststof. De kosten worden volgens de voor u ter inzage gelegde stukken begroot op f 45.000,--. Hierbij wordt ervan uitgegaan dat de besturen van de bij- zondere basisscholen soortgelijke voorzieningen wensen en hiervoor ook een aanvraag ingevolge artikel 74 van de Wet op het basisonderwijs zul- len indienen. De kleine werkgroep heeft zich ook beraden over de voorlichting op de scholen voor basisonderwijs en voortgezet onderwijs. Er is voorlichtings- materiaal in de handel voor de hogere klassen van de basisscholen en de lagere klassen van scholen voor voortgezet onderwijs. Met de besturen en direktie van de scholen vindt nog overleg plaats over de mogelijkhe- den om vandalismebestrijding in het onderwijs te betrekken en over het lesmateriaal hiervoor. De kosten van het benodigde lesmateriaal worden voorshands begroot op i 3.000, -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 55