4e afd. 26 februari 1987 17 RUIMTELIJKE STRIIKTUURSCHETS GEWEST ZUID-KENNEMERLAND Heemstede, 28 januari 1987. Aan de raad, Op 15 april j.l. heeft de Kennemerraad de gewestelijke ruimtelijke struk- tuurschets vastgesteld. De schets gaat in op de te verwachten en gewens- te ruimtelijke ontwikkeling 1n het gewest voor de komende jaren. De totstandkoming van deze struktuurschetswaartoe de eerste initiatie- ven eind jaren 1970 werden genomen, is nauw verbonden met de totstandko- ming van een aantal deelstudies. Deze hebben als onderwerp: bevolkings- ontwikkel'ing, verkeer en vervoer, rekreatie en sport, natuur en land- schap, ekonomische zaken en werkgelegenheid. In de struktuurschets ko- men deze sektoren uit de deelstudies terug. Toegevoegd is het belangrij- ke beleidsveld woningbouw en volkshulsvesting. De oorspronkelijke bedoe- ling om, volgens de logische opbouw, ook voor dit beleidsterrein een deelstudie te vervaardigenis verlaten, vooral onder de druk van'de tijd (de struktuurschets diende voor het in procedure brengen van de streekplanherziening gereed te zijn). Overigens leverde, zo meent het gewest, het niet eerst uitbrengen van een deelstudie volkshuisvesting geen problemen op, gezien de in het verleden verrichte onderzoeken en uitgezette beleidslijnen op dit terrein. De struktuurschets biedt, naast de sektorale behandeling, ook de inte- gratie van de ruimtelijke gevolgen, voortvloeiend uit de aanbevel ingen en adviezen uit de sektoren. Waar knelpunten of tegenstrijdige belangen aanwezig blijken te zijn, wordt aandacht besteed aan te volgen beleids- lijnen (hoofdstuk 9). Als centrale thema's bij de ruimtelijke ontwik- kelingen voor de komende tijd noemt de schets: - een verontrustende daling van de bevolkingsomvang, gepaard gaande met wijzigingen in de samenstel1ina van de bevotking; - de noodzaak om d.m.v. gerichte woningbouw op eigen grondgebied het bevolkings- en voorzieningenpei1 op het gewenste niveau te handhaven; - de overlast van het (auto)verkeer, met name in woongebieden en -ker- nen; -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 19