4e afd. 26 februari 1987 17 - de wens de ekonomische potenties van het gewest maximaal te benutten; - de noodzaak de hoge waarden op het gebied van natuur en landschap te bewaken en ingrepen tegen te gaan. Oe Kennemerraad heeft de wens uitgesproken, dat de schets, hoewel niet begiftigd met een wettelijke status, meer moet zijn dan een vrijblijvend stuk. Aan de gewestgemeenten is in de totstandkomingsfase van de schets en de deelstudies meermalen kommentaar gevraagd. Mu de struktuurschets vastgesteld is, wenst het gewest de gemeenten een raadsbesluit te ont- lokken over de in de schets geuite meningen en beleidslijnen, opdat deze ook namens de gemeenten uitgedragen kunnen worden. T.b.v. de oordeelvorming is bijgevoegde notitie toegezonden, waarin de hoofdlijnen van het beleid staan aangegeven. Het gewest vraagt de gemeen- ten een expliciet oordeei over de punten uit deze notitie. Van de gemeen- ten wordt verwacht dat instemming wordt betuigd met die punten waartegen geen bezwaar wordt gemaakt. De notitie biedt naast de beleidshoofdlijnen meer informatie. Aangegeven staan ook: - de aktiviteiten die uit de beleidslijnen voortvloeien en - de gemeenten die bij de aktiviteiten betrokken zijn. Hoewel op het eerste gezicht de aktiviteitenlijst omvangrijk lijkt, moet, zo stelt het gewest, beseft worden dat daarop tal van werkzaaroheden aan- gegeven staan die in het verleden en het heden ook al uitgevoerd werden en worden. Het aantal volledig nieuwe aktiviteiten is beperkter. Van de aangegeven werkzaamheden zijn er daarnaast meerdere die periodiek, incidenteel of eenmalig zijn. De gepresenteerde aktiviteiten hebben uit de aard der zaak een inhoude- lijke relatie met de beleidslijnen. Anderzijds horen bij voorgenomen werkzaamheden konsekwenties in personele en financiële sfeer. Het exakt aangeven van deze konsekwenties lijkt het gewest niet goed doenlijk en voorzover het het gewestelijk apparaat betreft, ook niet no- dig. Het is in principe het streven van het gewest om met de huidige be- zetting en binnen de begroting de voorgestelde aktiviteiten uit te voe- ren. Bij de jaarlijkse vaststelling van het beleidsplan bij de begroting zulien prioriteiten aangegeven worden. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 20