4e afd. 26 februari 1987 SCHOOLPLEIN CRAYENESTERBASISSCHOOL 19 Heemstede, 4 februari 1987. Aan de raad, De medezeggenschapsraad (MR) van de Crayenesterbasisschool heeft verzocht een krediet beschikbaar te stellen voor het vervangen van de erfafschei- ding en de herindeling van het schoolplein. De bestaande erfafscheiding langs het trottoir en het schoolplein ver- keert 1n een zeer slechte staat en dient vervangen te worden. Ilet hekwerk îs ouder dan 25 jaar (afschrijvingstermijn LONDO-norm) zodat terecht tot vervanging kan worden overgegaan. Voorgesteld wordt het nieuwe hekwerk van hout te vervaardigen in verband met het aanzicht van de school. De nieuwe erfafscheiding heeft bij goed onderhoud een levensduur van cir- ka 30 Jaar- De totale kosten van vervanging bedragen f 9.400,-- inklusief omzetbelasting. De gemeente ontvangt hiervoor van het rijk via het ver- goedingsstelsel basisonderwijs een vergoeding via de post "andere voor- zieningen"De kosten komen ten laste van de hiervoor ingestelde reserve. Daarnaast heeft de MR een verzoek ingediend tot herindeling van het schoolplein. Dit betreft het aanbrengen van verschillende speelwerktui- gen en het opnieuw beschilderen van de belijning op het schoolplein. Hiermee is een bedrag gemoeid van f 6.262,- inklusief omzetbelasting. De gemeente ontvangt voor de eerste inrichting c.q. vervanging onderwijs- leerpakket buitenspelterrein van het rijk via het vergoedingsstelsel ba- sisonderwijs een vergoeding via de post "materiële voorzieningen t.b.v. de lr)standhouding". Het rijk hanteert daarbij een afschrijvingstermijn voor het onderwijsleerpakket buitenspelterrein van 8 10 jaar. Vergoe- ding voor genoemd onderwijsleerpakket bedraagt f 1.840,— inklusief om- zetbelasting. De aa"wezige materialen voor het buitenspelterrein zijn ouder dan 8 10 jaar zodat thans tot vervanging kan worden overgegaan. De kosten ko- men ten laste van het fonds materiële voorzieningen. Onder aanbieding van een ontwerp-raadsbesluit stellen wij u voor een -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 43