26 februari 1987 22 KREDIET T.B.V. BEWEGWIJZERING N 201 Heemstede, 3 februari 1987. Aan de raad, De A.N.W.B. streeft al vele jaren naar een nummering van het landeîijke wegennet zoals in andere landen gebruikelijk is. Wegnummers vergemakke- lijken de oriëntering voor de bestuurders van motorvoertuigenwaardoor de kans op verkeerd rijden aanzienlijk wordt verkleind; er gaat dus ook een gunstige invloed op de verkeersveiligheid van uit. In 1976 heeft de minister van Verkeer en Waterstaat besloten over te gaan tot de nummering van het autosnelwegennet en een aantal andere rijkswegen. In overleg tussen de Rijkswaterstaat en de A.N.W.B. is gekozen voor een systeem van nummering waarbij de autosnelwegen werden voorzien van een nummer voorafgegaan door de letter A in wit op een rood veld, terwijl niet-autosnelwegen een nummer krijgen voorafgegaan door de letter N in zwart op een geel veld; het autosnelwegennet is reeds van nummers voorzien. Over de nummering van andere belangrijke verbindingen die geen deel uitmaken van het autosnelwegennet, heeft overleg plaatsgevonden tussen de A.N.W.B. en de provincies. Dit heeft geleid tot het ontwerp, dat voor u ter inzage is gelegd. De A.N.W.B. heeft aan de beheerders van de betrokken wegen (geen rijkswegen zijnde) gevraagd hun medewerking aan de nummering te verlenen. Een van de hiervoor bedoelde belangrijke verbindingen wordt gevormd door de weg Hilversum - Zandvoort, de N 201, waarvan deel uitmaken de Cruquiusweg, het Wipperplein, de Heemsteedse Dreef, de Lanckhorstlaan en de Zandvoortselaan. Met het aanbrengen van de nodige nummers en enige in verband hiermede noodzakelijke vervangingen is een bedrag van f 33.000,gemoeid. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 51