n 2e afd. 26 februari 1987 23 REORGANISATIE VAN HET AMRTELIJK APfARAAT Heemstede, 17 februari 1987. Aan de raad, In uw vergadering van 25 september 1986 hebt u t.ot wijriging van de or- ganisatiestruktuur van de ambtelijke organisatie besloten. De op ons verzoek door de stuurgroep reorganisatie gemaakte opzet voor de verdere uitwerking van de hoofdlijnenstruktuur hield rekening met uw wens om in de uitwerkingsfase brede lagen van het personeel te betrekkeri. Zo werden 18 werkgroepen in het leven geroepen, die zich gehogen hebben over speci- fieke onderdelen van de uitwerking. Haast deze specifieke opdrachten had elke werkgroep de volgende taak: - aangeven of de opsomming van taken per afdeling volledig is; - aangeven welke formatie hierbij benodigd is, ervan uitgaande dat op basis van de huidige formatieruimte gekomen moet worden tot een herver- deling van deze formatieruimte als basis voor een op te stellen forma- tieplan; - aangeven of er nog knelpunten c.q. beslispunten resteren. Tot onze vreugde hebben wij gekonstateerd dat deze werkgroepen in een korte tijd zeer veel werk hebben verricht. Oe door de werkgroepen uitge- brachte verslagen liggen voor u ter inzage. Geadviseerd door de stuurgroep reorganisatie zijn wij tot een verdere uitwerking van de organisatiestruktuur gekomen. Vele onderwerpen hebhen daarbij de aandacht gehad. Iri het navolgende zul- len wij ingaan op de belangrijkste daarvan. Taakafbakening tussen Honen en Gemeentewerken In onze nota Organisatie-opzet van het ambtelijk apparaat stelden wij dat de relatie tussen voorbereiding (Wonen) en uitvoering van werken (Gemeen- tewerken) zodanig is dat de scheiding komt te liqqen op het moment van de bestuurlijke planvaststel 1 irig. Dit betekende volgens de nota dat Gemeente- werken de door Wonen aangeleverde en door het best.uur goedgekeurde plannen afwerkt vanaf het moment vari bestuurlijke planvaststel ling. - I -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 53