2e afd. 26 februari 1987 23 In de eerste fase zullen hierbij voorhanden zijnde gegevens worden benut. Wij stellen u voor in de tweede fase het architektenbureau dat de uit- breiding van het raadhuis heeft verzorgd te weten Duintjer en îstha N.V. in te schakelen. Een voorstel om het benodigd krediet te verstrekken zal u nog afzonder- lijk worden gedaan. Verhouding ambtelijke en bestuurlijke werkwijze Het over dit onderwerp uitgebrachte advies door een hiervoor ingestelde werkgroep is door ons integraal overgenomen. Het eindverslag is als bijlage 8 bijgevoegd. Een belangrijk verschil met de huidige werkwijze zal zijn dat slechts in bijzondere gevailen projektgroepen ingesteid zullen worden. Boven- dien zullen de portefeuillehouders in het algemeen niet meer direkt in de voorbereiding participeren door een aktieve deelname aan een projektgroep. Siechts indien bijvoorbeeld in verband met de betrokken- heid van externe instanties of in verband met de bijzondere beleids- matige betekenis van een voor te bereiden besluit van grote omvang, zoals de reorganisatie van de ambtelijke organisatie, zal hierop een uitzondering gemaakt worden. In de nieuwe organisatie is het hoofd van de zorgsektor/centrale af- delingen verantwoordelijk voor alle voorstellen die aan ons college worden gedaan. Eventuele verschillen van inzicht met de portefeui1le- houder moeten zichtbaar worden gemaakt aan ons college, konform de huidige gang van zaken. In de nieuwe werkwijze zal zoveel mogelijk ter feitelijke besiissing worden overgedragen aan de hoofden van de zorgsektoren en de indivi- duele leden van ons college. Konkrete beslissingen hierover zullen genomen worden met gebruikmaking van een (binnenkort te verschijnen) landelijke model-, delegatie- en mandateringsregeling. Organi satieverordeninq Als bijlage 6 is bij dit voorstel gevoegd een ontwerp voor een organisa- tieverordening. In deze verordening worden achtereenvolgens geregeid: - de struktuur van het ambtelijk apparaat; - het ambtelijk apparaat in relatie tot de bestuursorganen; - 6 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 60