2e afd. 26 februari 1987 23 worden zal dit niet altijd mogelijk zijn. Als in de organisatie struk- turele problemen ontstaan zal daarvoor uiteraard door ons college een oplossing gevonden moeten worden. Het tijdstip van de evaluatie lijkt daarvoor het meest geëigende moment, maar zo nodig zal dat ook eerder plaats kunnen vinden. Ten aanzien van de formatie van de afdeling Planvorming bij Wonen en de afdeling Weg- en Waterbouw en Bouwkunde zal aan de hand van een prognose van in de toekomst uit te voeren kapitaalwerken nog bekeken worden of de vaste formatieruimte uitge- breid zal moeten worden. Naar aanleiding van onduidelijkheid over de financiële konsekwenties van de reorganisatie met name of er bezuinigd wordt op personeel willen wij nogmaals benadrukken dat het doel van de reorganisatie niet is om te komen tot een bezuiniging op personele middelen. Overleg commissie voor georganiseerd overleg In de op 12 februari jl. gehouden vergadering van de commissie voor georganiseerd overleg heeft de werknemersafvaardiging zich op het stand- punt gesteld, dat deze zich met dit raadsvoorstel kan verenigen behoudens de volgende opmerkingen: Zij kan zich niet verenigen met de samenvoeging van de afdelingen Weg- en Waterbouw en Bouwkunde. Het hierover door de mc-g.t.b. uitgebrachte advies wordt onderschreven. De werknemersafvaardiging is van mening dat alle aan- leiding bestaat tot splitsing van de afdeling Planvorming in twee sekties, conform het advies van de desbetreffende werkgroep (7). Laatstgenoemde werk- groep adviseert een bureau verkeer, reconstruktie en inrichting (VRl) en een bureau volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en mi1ieuhygiëne (VROM) in het leven te roepen. De werknemersafvaardiging kon geen oordeel geven over de bijlage (5), die de verschuivingen in de formatie over de verschi1lende organisatieonderdelen aangeeft, omdat nog onbekend is op welke wijze de invulling zal plaats- hebben. Het verheugt ons bijzonder dat de werknemersafvaardiging kan instemmen met het overgrote deel van onze voorstellen. Het vele voorbereidende werk van de werkgroepen zal hieraan zeker positief hebben medegewerkt. Op de samenvoeging van de afdelingen Weg- en Waterbouw en Bouwkunde zijn wij reeds ingegaan onder "Verdere onderverdeling van de organisatie. - 10 -

Raadsnotulen Heemstede | 1987 | | pagina 64